Trwa ładowanie...

Seria fałszywych alarmów bombowych w Warszawie. Ewakuowano kilkaset osób

Służby mundurowe przeszukały takie instytucje jak: Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, gmach Giełdy Papierów Wartościowych czy budynek redakcji Axel Springer.

Seria fałszywych alarmów bombowych w Warszawie. Ewakuowano kilkaset osób
d2qw8sw
d2qw8sw

W piątek po południu otrzymano zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych m.in. w siedzibach Axel Spriner Polska, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz oddziałów regionalnych TVP. Ewakuowano kilkaset osób.

Z siedziby redakcji Axel Springer, która mieści się przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie ewakuowano 150 osób. Oprócz tego, do ewakuacji doszło również w budynku Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przy ulicy Wyszyńskiego i w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych przy ulicy Książęcej.

Natychmiast powiadomione służby mundurowe rozpoczęły przeszukania. Jednak jak poinformowało nas biuro prasowe stołecznej policji, nie znaleziono żadnych pirotechnicznych materiałów i tym samym wykluczono zagrożenie. Na razie policjanci poszukują sprawcy fałszywego alarmu, który wysyłał wiadomości drogą e-mailową, do różnych siedzib, z informacją o bombie.

W całej Polsce odnotowano serię alarmów o domniemanych bombach. Ewakuowano biurowce, centra handlowe i inne budynki np. w Krakowie, bądź w Olsztynie. Informację o potencjalnym ataku jako pierwsze otrzymało centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach.

Warto przypomnieć, że osoba, która swoim zachowaniem wywoła nieuzasadniony alarm, w który zaangażują się służby takie jak straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe, może trafić do aresztu na 30 dni, zostać skazana na miesięczną karę ograniczenia wolności lub konieczności zapłacenia grzywny w wysokości do 1,5 tysiąca złotych.

d2qw8sw
d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj