Trwa ładowanie...

Seniorzy środkiem ulicy! Wkrótce Parada Seniorów 2015

"Działamy przeciw stereotypom i wykluczeniu. A w czasie Parady zamierzamy przede wszystkim dobrze się bawić"

Seniorzy środkiem ulicy! Wkrótce Parada Seniorów 2015
d2w9tnt
d2w9tnt

20 czerwca rusza Ogólnopolska Parada Seniorów. Impreza zwołana została przez najstarszą polską DJ-kę: 75-letnią DJ Wikę oraz Fundację Zaczyn. Marsz wyruszy w samo południe z pl. Konstytucji.

Wydarzenie jest odpowiedzią na postępujące zmiany demograficzne. Liczba osób starszych rośnie i będzie rosnąć przez najbliższe kilka dekad. - Tymczasem nie mamy w Polsce spójnej Polityki Senioralnej powalającej żyć osobom starszym godnie oraz wykorzystać ich ogromny potencjał społeczny. Chcemy zmian na tym polu - informują organizatorzy.

Ekipę organizatorów Parady tworzy kilkadziesiąt osób w każdym wieku. Najstarsi z nas mają ponad 80 lat, najmłodsi mniej niż 20. - Wszyscy jesteśmy aktywni społecznie, ciekawi świata, zdeterminowani by zabiegać o dobrą przyszłość – niezależnie od tego ile lat nam pozostało. Działamy przeciw stereotypom i wykluczeniu. A w czasie Parady zamierzamy przede wszystkim dobrze się bawić. To nasze święto – jedyne takie w roku - zachęcają współtwórcy imprezy.

Kolorowy przemarsz przez centrum miasta wzbogacą bębniarze, dwie ruchome sceny muzyczne na londyńskich autobusach, szczudlarze, a także gwizdki i wuwuzele. Po Paradzie odbędzie się kilkugodzinny Piknik na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Paradę poprowadzi DJ Wika . Ambasadorami wydarzenia są w tym roku m.in. Aleksander Doba – sześćdziesięciosiedmiolatek, który opłynął świat i otrzymał tytuł Podróżnika Roku „National Geographic”; Dziarski Dziadek – czyli pan Antoni Huczynski, który pokazuje Polakom jak dbać o zdrowie mając sporo ponad 90 lat; Zofia Czerwińska – aktorka znana z kultowych ról w „Czterdziestolatku” czy „Rejsie”; Stanisław Kowalczyk – 105-letni rekordzista świata w biegu seniorów na 100 metrów, Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski, autor słynnego gestu na olimpiadzie w Moskwie oraz inne, równie nietuzinkowe osoby.

d2w9tnt

Parada wyruszy w sobotę 20 czerwca o godz. 12.00 z pl. Konstytucji. Piknik rozpocznie się o 13:00 na terenie CSW przy Alejach Ujazdowskich. Poniżej mapa przemarszu. Większy rozmiar * znajdziecie tutaj*.

Zobaczcie, jak wyglądała Parada Seniorów w 2014 roku.

d2w9tnt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w9tnt
Więcej tematów