Trwa ładowanie...

Ratusz wyda ponad 1,5 mln zł na karmę dla kotów. "Zapobiegają rozmnażaniu się gryzoni"

Urzędnicy apelują również o wsparcie do mieszkańców.

Ratusz wyda ponad 1,5 mln zł na karmę dla kotów. "Zapobiegają rozmnażaniu się gryzoni"
d27t08p
d27t08p

Wolno żyjące koty, których w stolicy jest ponad 30 tysięcy otrzymają pomoc ze strony warszawskiego samorządu. Właśnie została podjęta decyzja o zakupie blisko 260 ton karmy, co pozwoli na wsparcie zwierząt przez najbliższe 14 miesięcy.

Ratusz przekonuje, że takie koty wbrew pozorom odgrywają bardzo istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu ekosystemu. W zdecydowany i naturalny sposób zapobiegają one bowiem rozmnażaniu się myszy i szczurów. Jednocześnie zachęca też do pomocy samych warszawiaków. - Apelujemy do mieszkańców, aby pomogli im przetrwać zimę, otwierając choćby okienko w swojej piwnicy - mówi dla WawaLove.pl Tomasz Demiańczuk z zespołu prasowego ratusza .

Do pomocy kotom zostali wyznaczeni opiekunowie, którzy będą im dostarczać zarówno karmę suchą jak i mokrą, w pięciu konkretnych cyklach. Urzędnicy wyliczyli, że na jedno zwierzę ma przypadać niemal 9 kg karmy. Całość wsparcia dla wolno żyjących kotów pochłonie dokładnie 1,6 mln zł. Ratusz prosi mieszkańców o umożliwienie im też swobodnego dostępu do pomieszczeń piwnicznych oraz humanitarne traktowanie wszystkich zwierząt, w tym również wolno żyjących kotów .

O tym, że właśnie one mogą być rozwiązaniem na nadmierną ilość myszy lub szczurów w poszczególnych dzielnicach Warszawy, pisaliśmy kilkanaście dni temu. O szczegółach można przeczytać tutaj .

d27t08p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27t08p
Więcej tematów