Trwa ładowanie...

Pył i zwisające kable na Centralnym. "Nie czuję się bezpiecznie w tym miejscu"

"Zwisające kable mrożą krew w żyłach".

Pył i zwisające kable na Centralnym. "Nie czuję się bezpiecznie w tym miejscu"
dvrr288
dvrr288

- Nie czuję się bezpiecznie w tym miejscu. Te zwisające kable mnie przerażają. Moim zdaniem powinno być to lepiej zabezpieczone - mówi mieszkanka Śródmieścia, która każdego dnia korzysta z przejścia podziemnego przy Dworcu Centralnym.

- Sypie się z sufitu, kurzy. Nie jest przyjemnie. Gdybym wiedział, że tak to wygląda, poszedłbym inną drogą - tłumaczy jeden z przechodniów. Jego zdaniem przejście na czas remontu powinno zostać zamknięte. Dokładnie chodzi o tunel dla pieszych pod Aleją Jana Pawła II. - Nie wygląda to sympatycznie. Zwłaszcza te zwisające kable mrożą krew w żyłach. Jak będzie szedł ktoś wyższy to może zawadzić i tragedia gotowa - mówi inny mieszkaniec. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

- Prace remontowe, które prowadzone są w galerii zachodniej, wiążą się również z wymianą kabli. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Zwisające kable nie są podłączone do napięcia - tłumaczy Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP. W jego ocenie prace prowadzone są z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa, a wszystkie kable są podwieszone na wysokości minimum dwóch metrów.

PKP tłumaczy, że wszelkie prace remontowe wiążą się z pewnymi uniedogodnieniami, a spółka zawsze dba o to, aby były one jak najmniej uciążliwe dla podróżnych. Właśnie dlatego nie zdecydowano się wyłączyć przejścia. - Zamknięcie tunelu powodowałoby znaczne utrudnienia w ruchu pieszym - tłumaczy Bułtowicz.

dvrr288

Na Dworcu Centralnym w Warszawie trwa remont. W hali głównej wymieniana jest szklana elewacja oraz budowana antresola. Dzięki tej inwestycji pasażerowie zyskają dodatkową przestrzeń, w której będą mogli oczekiwać na pociąg. Na antresolę będzie można dostać się ruchomymi schodami z poziomu zero. W hali głównej mają pojawić się również nowe lokale usługowe.

Estetyzacja Dworca Centralnego , jak określany jest ten remont, pochłonie 19,5 mln złotych. Prace mają zakończyć się w IV kwartale tego roku.

dvrr288
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvrr288
Więcej tematów