Trwa ładowanie...

Prestiżowa nagroda dla "Powstania Warszawskiego"

Film został nagrodzony w Los Angeles

Prestiżowa nagroda dla "Powstania Warszawskiego"
d415iwx
d415iwx

"Powstanie Warszawskie" - film zmontowany z archiwalnych powstańczych kronik został wyróżniony prestiżową nagrodą Golden Reel Award. Nagrodę przyznano w kategorii film dokumentalny - najlepsza reżyseria dźwięku.

Kapituła przyznawanej co rok nagrody składa się z członków stowarzyszanie Motion Picture Sound Editors (MPSE) zrzeszającego reżyserów dźwięku z całego świata.
* *Filmzmontowany w całości z materiałów dokumentalnych trafił na amerykańskie ekrany w październiku zeszłego roku. Kinowe pokazy "Powstania Warszawskiego" były wymogiem by zgłosić dokument do Oscara. Film trafił do kin w nowej wersji reżyserskiej. Odpowiedzialny był za nią Władysław Pasikowski, autor kultowych "Psów". Film w dużej części jest jest po angielsku. Pojawia się też w nim trzeci bohater - Amerykanin, któremu dwaj pozostali opowiadają o Warszawie w 1944 roku.

Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

6 godzin oryginalnych kronik z Powstania Warszawskiego, 6 miesięcy pracy, zespół konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków, 1000 godzin konsultacji kolorystycznych, 1200 ujęć, 1440 godzin koloryzacji i rekonstrukcji, 112.000 wybranych klatek, 648.000 minut rekonstrukcji, 22.971.520 megabajtów danych – to tylko niektóre liczby pozwalające uświadomić sobie, choćby częściowo, ogromny nakład pracy i środków włożonych w realizację projektu „Powstanie Warszawskie”.

d415iwx

Reżyserem filmu jest Jan Komasa, a za dźwięk odpowiadał reżyser dźwięku Bartosz Putkiewicz ze Studia Cafe Ole przy wsparciu Kacpra Habisiaka i Marcina Kasińskiego z Dreamsound.

d415iwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d415iwx
Więcej tematów