Trwa ładowanie...

Potrącił śmiertelnie rowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku

Sprawca kierował samochodem mimo zakazu jazdy pojazdami mechanicznymi

Potrącił śmiertelnie rowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku
d31xkti
d31xkti

Mazowieckie. Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński sąd wobec 28-letniego mieszkańca gminy Jakubów, który śmiertelnie potrącił 21-letniego rowerzystę. Kierowcy zarzucono dodatkowo ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło na ulicy Strażackiej w miejscowości Stara Niedziałka. prowadzący samochód marki rover uderzy w jadącego ulicą cyklistę. 21-latek, mieszkaniec pobliskiej gminy Jakubów poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca nie zatrzymał się lecz odjechał z miejsca wypadku.

Policjanci szybko ustalili, kim jest osobą kierująca roverem. Rozpoczęto poszukiwania, jednak po kilku godzinach od zdarzenia mężczyzna sam zgłosił się do mińskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

28-latka osadzono w policyjnej celi, a później przedstawiono mu trzy zarzuty karne: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz zarzut złamania sądowego zakazu, który zabraniał mu jazdy pojazdami mechanicznymi do października tego roku.

Na wniosek prokuratury i policji, miński sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 28-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

d31xkti
d31xkti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31xkti
Więcej tematów