Trwa ładowanie...

Potężna awaria na odcinku Warszawa - Łowicz. Odwołane pociągi, objazdy, opóźnienia

Obecnie pracują zespoły techniczne, które stopniowo przywracają sprawność urządzeń.

Potężna awaria na odcinku Warszawa - Łowicz. Odwołane pociągi, objazdy, opóźnienia
d3e8nx0
d3e8nx0

Uszkodzone urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Błonie - Ożarów Mazowiecki linii Warszawa - Poznań spowodowały odwołanie aż siedmiu pociągów Kolei Mazowieckich. Wiele pociągów PKP Intercity skierowano na objazdy.

Środowe, silne wyładowania atmosferyczne spowodowały uszkodzenie urządzeń sterowania ruchem odpowiedzialnych za kursowanie pociągów na odcinku Błonie - Ożarów Mazowiecki na linii E20 z Warszawy do Poznania.

Odwołane i opóźnione pociągi

Jak informuje PKP PLK, do godziny 10 planowane jest skierowanie drogą okrężną sześciu pociągów Intercity z kierunku Warszawa – Poznań i Poznań Warszawa, odwołanie siedmiu pociągów Kolei Mazowieckich i skrócenie relacji kolejnych dwóch.* Listę odwołanych pociągów znajdziesz* TUTAJ . Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przewoźników IC, PR i KM. Dodatkowe komunikaty wygłaszane są na stacjach i przystankach. Podróżni informowani są przez drużyny konduktorskie

- Aby maksymalnie ograniczyć utrudnienia powołany został specjalny zespół pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników. Czuwają oni nad zmienioną organizacją ruchu pociągów - informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Pracują zespoły techniczne, które stopniowo przywracają sprawność urządzeń. - Obecnie bezpieczeństwo ruchu wymaga dodatkowych czynności, które ograniczają przepustowość linii - przyznaje rzecznik. Dłuższy przejazd pociągów spowodowany jest ograniczeniami prędkości do 20 km/h na kilku przejazdach kolejowo-drogowych.

d3e8nx0

Honorowanie biletów KM w ZTM, PR i PKP IC

Jak informują Koleje Mazowieckie, do odwołania wprowadzono honorowanie ważnych biletów KM w pociągach kategorii TLK i IC przewoźnika PKP Intercity na odcinku Warszawa Wschodnia - Łowicz Główny (dwukierunkowo, trasami przez Sochaczew oraz przez Skierniewice), honorowanie ważnych biletów na pociągi TLK i IC w pociągach KM na liniach Warszawa - Kutno (w obu kierunkach) oraz Warszawa - Skierniewice (w obu kierunkach), honorowanie ważnych biletów KM w pociągach Regio przewoźnika Przewozy Regionalne na odcinku Łowicz Główny - Skierniewice (w obu kierunkach).

Ważne bilety KM są też honorowane w środkach komunikacji naziemnej i podziemnej ZTM Warszawa: w autobusach linii 194, 713, 743 – na całej trasie; we wszystkich autobusach przejeżdżających przez przystanki: Ursus-Ratusz, PKP Włochy, Dw. Zachodni - na całej trasie, w tramwajach linii: 10 - na odc. Cm. Wolski – Dw.Centralny; 26 - na odc. Cm. Wolski – Metro Ratusz Arsenał; 27 - na odc. Cm. Wolski – Metro Marymont a także w pociągach I linii metra na odc. Centrum – Marymont oraz w pociągach SKM Warszawa na odcinku Warszawa Ursus – Warszawa Centralna/Warszawa Śródmieście.

Tydzień awarii

To kolejne problemy na torach w okolicach stolicy w tym tygodniu. W poniedziałek około sześć godzin trwała awaria komputera odpowiedzialnego za obsługę sterowania ruchem na stacji w Radomiu. Jej efektem były opóźnione pociągi- niektóre nawet o 170 minut.

We wtorek zaś, na stacji Warszawa Rembertów, miała miejsce awaria taboru relacji Warszawa Rembertów - Radom. Po naprawie pociąg odjechał opóźniony 42 minut.

d3e8nx0

Źródło: (rynek-kolejowy.pl/mazowieckie.com.pl)

d3e8nx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8nx0
Więcej tematów