Trwa ładowanie...

Półmaraton Warszawski nie zablokuje mostu Poniatowskiego

Organizatorzy imprezy dostali wczoraj decyzję o cofnięciu zgody na przebieg trasy zawodów przez most Poniatowskiego. Po wyłączeniu mostu Łazienkowskiego sparaliżowałoby to Warszawę

Półmaraton Warszawski nie zablokuje mostu Poniatowskiego
d29cp8h
d29cp8h

Półmaraton Warszawski miał przebiec przez most Poniatowskiego w niedzielę, 29 marca. Jednkaże po pożarze mostu Łazienkowskiego, który jest wyłączony z ruchu, ruch został skierowany właśnie na most Poniatowskiego. Zamknięcie go na czas Półmaratonu mogłoby sparaliżować Warszawę.

*Organizatorzy imprezy, Fundacja Maraton Warszawski, otrzymali wczoraj decyzję o cofnięciu zgody na przeprowadzenie trasy 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego na uzgodnionej wcześniej trasie. *

d29cp8h

W związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego na skutek pożaru możliwość przeprawy na prawobrzeżną stronę m.st. Warszawy dla uczestników indywidualnych oraz objazdy dla komunikacji zbiorowej zostały skierowane na most Poniatowskiego. W związku z powyższym nie jest możliwe wyłączenie na potrzeby imprezy mostu ks. J. Poniatowskiego oraz ulic w bezpośrednim położeniu obu wyżej wymienionych mostów - piszą w swej decyzji urzędnicy.

Czy Półmaraton się odbędzie? Którędy przebiegnie jego trasa? Nie zatrzymał nas kilkunastostopniowy mróz w 2013. W 2012 planów nie pokrzyżowała awaria tunelu. W tym roku przychodzi nam się zmierzyć z koniecznością zmiany trasy. Spośród wszystkich wyzwań, jakie spotkały nas w 10-letniej historii biegu, to z pewnością jest największe** - piszą organizatorzy imprezy i zapewniają, że Półmaraton na pewno się odbędzie. **Szykują nową trasę biegu, która następnie zostanie zaproponowana urzędnikom.

d29cp8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29cp8h
Więcej tematów