Trwa ładowanie...

PLK postawią 135 stojaków rowerowych

To wszystko dzięki akcji internetowej. Internauci wypowiedzieli się gdzie i ile stojaków potrzebują.

PLK postawią 135 stojaków rowerowych
d4mw7xl
d4mw7xl

135 nowych stojaków dla rowerów przy stacjach i przystankach – tyle zyskają rowerzyści na Mazowszu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły montaż stojaków w tym regionie. Dzięki temu, aktywni pasażerowie będą mogli zostawić swój rower przy stacji i przesiąść się do pociągu.

Z pierwszych dziesięciu stojaków na stacji Warszawa Płudy rowerzyści skorzystają już przed weekendem. Kolejne 35 sztuk w najbliższych dniach stanie na stacjach kolejowych w stolicy: Warszawa Praga, Warszawa Płudy, Warszawa Choszczówka, Warszawa Falenica, Warszawa Miedzeszyn, Warszawa Międzylesie. Następne 90 sztuk PLK zamontują poza Warszawą. Nowe stojaki zyskają Legionowo Przystanek, Chotomów, Janówek, Pomiechówek, Brody Warszawskie, Studzianki Nowe, Radziwiłłów Mazowiecki. W sumie PLK zamontują na Mazowszu 135 stojaków rowerowych.

Miejsca na pozostawienie roweru mają zostać wybrane jak najbliżej peronów. Każdy stojak na rower jest w kształcie odwróconej litery „U”, który pozwala przypiąć bezpiecznie cały pojazd w dowolnym miejscu ramy.

Montaż stojaków rowerowych przy stacjach i przystankach kolejowych to akcja, która swoje źródło miała na fanpage’u PKP PLK. Już zimą ubiegłego roku zapytali ile stojaków i gdzie powinno się znaleźć przy stacjach kolejowych w Polsce. Dzięki zgłoszeniom od internautów w 2014 roku stojaki dla rowerów stanęły w ponad 400 lokalizacjach w całej Polsce.

d4mw7xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mw7xl
Więcej tematów