Trwa ładowanie...

Plaża w centrum Warszawy. Dziś oficjalne otwarcie strefy rekreacyjnej

Przed Pałac Kultury i Nauki nawieziono 1000 ton piachu, które posłużyły do usypania boisk do piłki siatkowej, nożnej i badmintona.

Plaża w centrum Warszawy. Dziś oficjalne otwarcie strefy rekreacyjnej
d10ax0j
d10ax0j

W samym sercu stolicy powstała Strefa Rekreacyjna. Przed Pałac Kultury i Nauki nawieziono 1000 ton piachu, które posłużyły do usypania boisk do piłki siatkowej, nożnej i badmintona. W piątek, 10 czerwca, o godz. 19.00 nastąpi uroczyste otwarcie strefy, które poprzedzą pokazy freestyle-u z piłką.

- Chcemy zaproponować warszawiakom odrobinę plażowej rekreacji w sercu miasta. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce by zatrzymać się w codziennym pędzie i nie oddalając od centrum odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Liczę, że mieszkańcy naszego miasta będą chętnie korzystać z tej atrakcji - mówi Hanna Gronkieiwicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Plaża oraz boiska powstały w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. Do dyspozycji mieszkańców są boisko do piłki nożnej plażowej, do piłki siatkowej plażowej, dwa boiska do badmintona oraz miejska plaża ze strefą chilloutu. W obrębie boisk teren wysypany został 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową.

Boiska są przygotowane do prowadzenia półprofesjonalnych rozgrywek. Otaczają je trzymetrowe siatki piłko-chwyty, a w ich zachodniej części ustawione zostały trybuny dla 200 kibiców. Cały teren został oświetlony przenośnymi reflektorami, pozwalającymi na prowadzenie rozgrywek także wieczorem.

Przygotowano specjalistyczne zaplecze

Do dyspozycji sportowców przygotowane zostało również zaplecze – szatnie oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane są przebieralnie, natryski i toalety. W części rekreacyjnej dostępne są leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. Wypocząć można także pod jednym z parasoli o trzymetrowej średnicy.

d10ax0j

Już w najbliższy piątek, 10 czerwca, Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Pałac Kultury i Nauki zapraszają wszystkich miłośników sportów letnich, plażowiczów i sympatyków dobrej muzyki do inauguracji strefy.

Otwarcie strefy

O godz. 17.00 na boiskach odbędą się sportowe pokazy football curling, football bowling, football billard oraz drybling w potrójnych spodniach.

O 19.00 uroczystego otwarcia dokonają Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy; Renata Kaznowska, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki oraz Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Po części oficjalnej nastąpi punkt kulminacyjny uroczystości otwarcia. Na boisku pojawi się Mélody Donchet – wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni freestyle football. Jej pokaz freestyle-u z piłką nożną będzie nawiązywać bezpośrednio do meczu otwarcia EURO 2016 we Francji. Pokaz Mélody odbędzie się dzięki zaangażowaniu Instytutu Francuskiego w Polsce.

Przeczytaj też:

d10ax0j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10ax0j
Więcej tematów