Trwa ładowanie...

Piłkarski mundial młodzieży z domów dziecka na stadionie Legii

W najbliższy weekend 13 - 14 czerwca odbędzie się już trzecia edycja tej imprezy

Piłkarski mundial młodzieży z domów dziecka na stadionie Legii
d2srfc7
d2srfc7

W sportowej rywalizacji weźmie udział trzydzieści drużyn z czterech kontynentów, które na stadionie Legii będą walczyć o tytuł mistrza świata. Będą wśród nich m.in. Kolumbia, Tajlandia, Jordania czy Meksyk. Wśród występujących zespołów nie zabraknie reprezentantów Polski, którzy z sukcesami (I i II miejsce) występowali w poprzednich edycjach turnieju .

– Bardzo się cieszę, że to właśnie Warszawa jest gospodarzem tych mistrzostw. To już pięć lat odkąd współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Nadzieja na Mundial” i wspieramy organizację Mistrzostw Polski i Świata. Radość ze współpracy jest tym większa, że nasze mistrzostwa są największą tego typu imprezą na świecie, a także fakt że to właśnie Polacy są inicjatorami i organizatorami tego przedsięwzięcia – powiedział na konferencji Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć mecz pokazowy Polska vs Reszta Świata, w którym wystąpią byłe i obecne gwiazdy futbolu. Na murawie stadionu przy Łazienkowskiej zobaczymy: Emmanuela Olisadebe, Jacka Krzynówka, Dariusza Dziekanowskiego oraz Lukasa Podolskiego. Poza tym na niedzielę zaplanowano koncert Margaret. Mistrzostwa zostaną podsumowane Galą Finałową, podczas której będą uhonorowani zwycięzcy oraz finaliści imprezy. Dla kibiców 14 czerwca, od godz. 14.00 wstęp wolny.

Harmonogram III Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej dostępny jest tutaj .

d2srfc7
d2srfc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2srfc7
Więcej tematów