Trwa ładowanie...

Park nad tunelem POW. "To będzie duma Warszawy". Zobaczcie, jak będzie wyglądał [WIDEO]

"To będzie duma Warszawy" - zapowiada burmistrz dzielnicy. Początek budowy zaplanowano na 2020 rok.

Park nad tunelem POW. "To będzie duma Warszawy". Zobaczcie, jak będzie wyglądał [WIDEO]
dp8cf4s
dp8cf4s

Ma mieć ponad 2 km długości i być prawdziwą dumą Ursynowa i całej Warszawy. Mowa oczywiście o parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Będzie to miejsce wypełnione pawilonami, bazarkami, placami zabaw boiskami, a przede wszystkim ma stać się miejscem spotkań warszawiaków. - To będzie duma Warszawy - zapowiada burmistrz dzielnicy. Początek budowy zaplanowano na 2020 rok.

Park w kształcie szarfy o szerokości ok. 100 metrów ma się ciągnąć od ul. Pileckiego aż do Nowoursynowskiej - połączy przedpola Lasu Kabackiego ze skarpą warszawską - przebiegać będzie dokładnie nad tunelem, który do 2020 roku ma wybudować na Ursynowie włoska firma Astaldi. Powstanie parku nie jest jednak jednoznacznie przesądzone. Miasto musi porozumieć się w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

W kontrakcie na budowę tunelu zapisane jest, że wykonawca musi odtworzyć to co zniszczy, zatem... musi posiać trawę i odbudować parkingi. - My jako miasto nie oczekujemy prac odtworzeniowych, które są niezgodne z zaprezentowaną dziś koncepcją parku - mówił Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. W najbliższym czasie powstanie spis rozbieżności między projektem GDDKiA a koncepcją parku - informuje serwis haloursynow.pl. "Oszczędności" mają być oddane przez Astaldi w postaci prac na rzecz parku.

Źródło: (WawaLove.pl/haloursynow.pl/YT)

dp8cf4s
dp8cf4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8cf4s
Więcej tematów