Trwa ładowanie...

Ostatni weekend na Zielonym Jazdowie

Co będzie się działo w sobotę i niedzielę?

Ostatni weekend na Zielonym Jazdowie
dhatq71
dhatq71

W sobotę i niedzielę w Zielonym Jazdowie przy Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się - już po raz ostatni - targ ekologicznych warzyw, ziół i owoców - będą stoiska przygotowane przez Pana Ziółko (niedziela 11-18), Gospodarstwo Majlert (niedziela 11-18). Pojawi się Naturalny Plac Zabawy, Ogród Sensoryczny na dziedzińcu CSW Zamek Ujazdowski, Ścieżka Traw – instalacja na wejsciu do CSW Zamek Ujazdowski , stoisko z książkami poświęconymi ekologii i innym tematom związanym z projektem Zielony Jazdów – na dziedzińcu CSW Zamek Ujazdowski, a także mapa „ Jadalnia Warszawa “ - dziedziniec CSW Zamek Ujazdowski.

Sobota 14 września

W ostatni weekend Zielonego Jazdowa, na jego zakończenie, Elżbieta Jabłońska zaprosi publiczność na spacer poza obręb Zielonego Jazdowa. Do wyjścia w przestrzeń okalającą CSW Zamek Ujazdowski i zbudowania sieci relacji z instytucjami kultury sąsiadującymi z Zamkiem. Będzie to spacer precyzyjnie wytyczony przez artystkę, tak co do trasy przejścia, długości wybranych ścieżek łączących poszczególne instytucje-sąsiadów, jak i wydatkowanej na niego energii publiczności. * Podobnie jak w innych projektach Jabłońskiej, również i tu artystka odżywiać będzie publiczność. Przygotuje ją do wysiłku - przejścia, połączenia dwóch instytucji, oferując w każdej z nich „substancję odżywczą”. *Spacer/akcja artystyczna o nazwie „Substancja Odżywcza“ rozpocznie się w sobotę 14 września 2013 roku o godzinie 12:00 i potrwa do wyczerpania „substancji odżywczej” (jednak nie później niż do 19:00). „Substancja odżywcza” Elżbiety Jabłońskiej jest ostatnim działaniem z zakresu sztuk wizualnych prezentowanym podczas tegorocznego
Zielonego Jazdowa.

Także w sobotę, w godzinach 14:00-16:00 odbedą sie warsztaty kulinarne: „Świadome gotowanie. Energia płynąca z ekologicznej żywności“. Zajęcia poprowadzi Ewa Dumańska uczestniczka programu w 90 Dni do Eko - Ewa przez 90 dni była wspierana przez diet coacha i psychologa w swoim postanowieniu zmiany diety na ekologiczną. 90 dni, ponieważ jest to czas potrzebny do odnowy krwi i zmiany jej jakości, a w ten sposób zmiany samopoczucia. W czasie programu otrzymywała wskazówki dotyczące odpowiedniej diety, informacje na temat właściwości odżywczych różnych produktów ekologicznych. Po 90 dniach programu Ewa odczuwała dużą zmianę w sobie. Ekologiczna żywność i właściwie dobrana dieta sprawiła, iż czuła się o 10 lat młodziej i miała więcej energii do działania. Duża witalność potrzebna jest dzisiaj chyba każdemu do realizacji swoich marzeń i celów, do łączenia pracy i życia w rodzinie. Ewa sprawnie łączy prowadzenie własnej firmy i życie w rodzinie posiadając czwórkę dzieci. Podczas warsztatów opowie o
świadomym odżywianiu, z którego czerpie niezbędną jej energię.

O godzinie 17:00 obejrzymy spektakl teatralny pod tytułem "Żyć inaczej, żyć razem". Czy literatura może zmienić los zwierząt? – Anna Barcz i Piotr Łukaszczyk. Zastosowanie dramy i performatywnego czytania pozwoli odegrać i zinterpretować wybrane fragmenty literackie, w których zwierzęta mają coś ważnego do powiedzenia nam, ludziom.

dhatq71

W godzinach 18:30 - 19:30 będzie miało miejsce spotkanie: „Jadalnia Warszawa na Zielonym Jazdowie“ – podsumowanie.

Przez całe lato w ramach akcji „Jadalnia Warszawa“ Jodie Baltazar i Paulina Jeziorek wraz z uczestnikami warsztatów „przeczesywały“ okolice CSW Zamek Ujazdowski w poszukiwaniu jadalnych roślin. W wyniku tych wypraw powstała mapa „lokalnych zasobów naturalnych“: zieleniny, krzewów i drzew. Mapa przybrała postać stołu, który stoi na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. W ostatnią sobotę Zielonego Jazdowa zapraszamy na spotkanie z autorkami projektu, które opowiedzą o swoich eksploracjach oraz zaprazentują rośliny znalezenione w okolicy Zamku.

//NPB("003")!W godzinach 19:30 - 23:00 odbędzie się z kolei „Pieczenie dyni“ – uroczysta kolacja na zakończenie lata. Kolacja poświęcona jest wartościom, które niesie ze sobą dynia.

dhatq71

*20:00 - 23:00 Koncert i dancing – TRICPHONIX: *„Zaprezentujemy bardzo fajne, nowe, autorskie kompozycje, choć często bardzo podobne do napisanych wcześniej przez kogoś zupełnie innego. Ale wszystko to w granicach prawa i z ogromną radością. Gramy też kilka kilka starych utworów legendarnego zespołu "Tricphonix" ale w nowych aranżacjach. Czasem zdarza się ,że spontanicznie śpiewamy ale nie zawsze. Gramy w stylu "otwartym" ale dla potrzeb dziennikarzy możemy się określić : gramy bardzo męskiego "rock & roll 'a ... Gramy głównie dla kobiet, ale koledzy też mogą przyjść. Zapraszamy!"

23:00 - 02:00 DJ set: Ojciec Karol - człowiek - instytucja. DJ, producent i założyciel kolektywu Break da Funk, w którym gra z równie znakomitymi DJami - Spike'iem i Benito. Jego obecność gwarantuje dobrą zabawę nie tylko dlatego, że jest świetnym DJem, lecz także dlatego, że jest tak pozytywnym człowiekiem, jak jego muzyka.

21:00 KINO – BIKES, BREAD AND WINE: L'EROICA
Festiwal Filmów Rowerowych jest cyklem pokazów filmów rowerowych oraz towarzyszących im tematycznych eventów. W sobotę na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego, Kino.Lab wraz z FFR zaprasza na film BIKES, BREAD AND WINE: L'EROICA (Morgan Bertacco, Włochy 2012). Jest to dokument o retro-wyścigu rowerowym po Toskanii, w którym brać udział mogą tylko rowery powstałe przed 1987 rokiem. Sprzętowe wymagania są hołdem złożonym klasyce: manetki na ramie, pedały z noskami, linki na wierzchu czy stalowa rama (choć i pojawiają się zawodnicy na... drewnianych rowerach!). Często nieco mniej „przepisowo” pojawiają się aluminiowe bidony, w których zamiast wody chlupocze wino.

dhatq71

Co będzie się działo w niedzielę?

13:00 - 18:00 Garażówka/Fundacja Nizio
Podczas imprezy warszawiacy będą mieli okazję pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a osoby, które wezmą udział w pikniku za grosze zaopatrzą się w ubrania, książki, meble i inne domowe gadżety z drugiego obiegu. Aby wystawić swój kram z niepotrzebnymi rzeczami należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: garazowka@gmail.com

11.00 – 13.00 Warsztaty ruchowe Kalari
Kalaripayatt to starożytna sztuka walki pochodząca z południowych rejonów Indii, tj. Kerala. Według wierzeń kalaripayatt wyewoluowała z jednego z wcieleń boga Wisznu. W ramach Zielonego Jazdowa warsztaty ruchowe Kalari będą odbywać się w każdy weekend, co niedzielę.

14.00 – 16.00 Niedzielne Jam Sesion „Kontakt i improwizacja“
Czym jest kontakt improwizacja? To forma ruchu, która swoje korzenie ma w tańcu współczesnym, chociaż wykorzystuje też elementy sztuk walki, akrobatyki, jogi, medytacji. Jest to forma improwizacji, w duecie z podłogą, z drugą osobą, z grupą osób. Obserwuje się w niej świadome wykorzystanie sił fizyki
działających, gdy dwa (lub więcej) ciała poruszają się razem. Jednocześnie w trakcie tańca nawiązuje się rodzaj rozmowy, specyficzna relacja bez słów, mówiąca ruchem. Jam jest przestrzenią do takiej
improwizacji.

dhatq71

Zapraszamy do Zielonego Jazdowa!

dhatq71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhatq71
Więcej tematów