Trwa ładowanie...

O złym stanie pasa w Modlinie było wiadomo od dawna?

"Gazeta Nowodworska" publikuje stare raporty oraz wypowiedź Urzędu Lotnictwa Cywilnego

O złym stanie pasa w Modlinie było wiadomo od dawna?
d3hrjq5
d3hrjq5

"Gazeta Nowodworska” informuje , że fatalny stan drogi startowej na lotnisku w Modlinie to nie efekt jedynie ostatnich mrozów! Dziennikarze z Nowego Dworu Mazowieckiego dotarli do raportów pracowników lotniska, którzy już na początku grudnia informowali przełożonych o odpryskach w nawierzchni. Raport z 9 grudnia informuje o zebraniu w ciągu jednego dnia pół kilograma wykruszonego materiału z pasa startowego. Zawiera także zdjęcia zebranego gruzu z dnia 8 grudnia, które publikuje "Gazeta Nowodworska".

Katarzyna Krasnodębska z Urzędu Lotnictwa Cywilnego mówi gazecie, że niemal od początku funkcjonowania lotniska otrzymywała sygnały o problemach z pasem startowym. "Gazeta Nowodworska" przypomina także, że lotnisko w Modlinie latem tego roku otrzymało tylko warunkowe pozwolenie na użytkowanie pasu startowego. Już wtedy bowiem stan drogi uzupełnianej żywicą po zimie 2011/2012 pozostawiał wiele do życzenia.

Na podstawie dostarczonych kart materiałowych wynika, że materiały te są przeznaczone do stosowania przy wykonywaniu posadzek, a nie napraw powierzchni lotniskowych. Zdaniem ITWL nowo wybudowane płyty betonowe, na których stwierdzono pęknięcia szczelinowe powinny być wyburzone i odtworzone, ponieważ są objęte jeszcze gwarancją – mówi Mariusz Wesołowski, kierownik Zakładu Lotniskowego ITWL.

Prace naprawcze na lotnisku w Modlinie mają ruszyć dzisiaj .

d3hrjq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hrjq5
Więcej tematów