Trwa ładowanie...

Nowy artcover na Powiślu!

Zamiast nieestetycznych płacht podczas remontów kamienic - sztuka w wykonaniu absolwentów ASP!

Nowy artcover na Powiślu!
d4koz3l
d4koz3l

Artcovery przypominają murale, jednak ich żywotność jest znacznie krótsza, gdyż znikają po kilku miesiącach, by pojawić się ponownie w nowym miejscu miasta i w zupełnie nowej szacie graficznej. Miejscem wystawy są ulice Warszawy, zamiast płótna - siatka zabezpieczająca a zamiast sztalug – fasady odrestaurowywanych kamienic.

Nowy artcover pojawił się właśnie na ul. Górnośląskiej 7A. Autorem plakatu jest dr Mateusz Dąbrowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych. Przestrzeń publiczna jest doskonałym miejscem do prezentowania sztuki, a tym samym kształtowania estetyki i wrażliwości jej odbiorców - mówią twórcy projektu - Decyduje również o niezwykłości oddawanej do dyspozycji artystów powierzchni, która stanowi wyzwanie, ale daje też unikatową możliwość nawiązania dialogu z otaczającą tkanką miejską, wywołania zachwytu, refleksji lub dyskusji.

d4koz3l

Ekspozycja druków artystycznych ma służyć popularyzacji dorobku polskiej grafiki i promowaniu absolwentów ASP. Będą się one systematycznie pojawiać na kamienicach w Śródmieściu i na Pradze.

d4koz3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4koz3l
Więcej tematów