Trwa ładowanie...

Noc spadających gwiazd. Gdzie w Warszawie zobaczysz perseidy?

Tłumaczymy też w jaki sposób, można je sfotografować. Zobacz film!

Noc spadających gwiazd. Gdzie w Warszawie zobaczysz perseidy?
d4lat0e
d4lat0e

Tradycją stało się już, że w nocy z 12 na 13 sierpnia warszawiacy gromadzą się, aby wspólnie obserwować maksimum roju Perseidów. Tej nocy będzie można zobaczyć ponad 100 meteorów na godzinę.

Wydarzenie co roku przyciąga tłumy ludzi. Nie trzeba mieć żadnej fachowej wiedzy ani drogiego sprzętu. Wystarczy położyć się wygodnie na kocu lub leżaku i cierpliwie wpatrywać się w niebo - najlepiej w kierunku wschodnim lub po prostu do góry.

Spadające gwiazdy są najlepiej widzialne, kiedy z ziemią zderza się smuga gazu i pyłu jaki pozostawia za sobą kometa. Wtedy to przedziera się jej warkocz, a cząsteczki przenikają do atmosfery i są widoczne dla wszystkich obserwatorów.

W stolicy zgasną światła

By ułatwić obserwację nieba, o godzinie 21 zgasną światła przy Centrum Nauki Kopernik, na nowo otwartych Bulwarach Wiślanych, a także na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki, który przyszykuje dla odwiedzających specjalne lunety do obserwacji. PKiN będzie podświetlony, ale na ciemny kolor.

d4lat0e

ZDM zgasi oświetlenie mostu Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego, a także Stadion Narodowy na jedną noc nie będzie świecić.

Nie zapomnijcie podzielić się zdjeciami z nocy spadających gwiazd z portalem WawaLove.pl! Czekamy na Wasze fotografie na Facebooku oraz na skrzynce pocztowej wawalove@grupawp.pl* *

d4lat0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lat0e
Więcej tematów