Trwa ładowanie...

Nie mieli wody przez pół roku! Właścicielka, która odzyskała kamienicę, nie płaciła rachunków

Właścicielka kamienicy nie opłacała rachunków.

Nie mieli wody przez pół roku! Właścicielka, która odzyskała kamienicę, nie płaciła rachunków
d23udem
d23udem

Mieszkańcy kamienicy na Pradze Północ nie mieli wody przez pół roku. Właścicielka nieruchomości przejęła budynek w wyniku reprywatyzacji. Kobieta nie zamierzała jednak spłacać długów, którymi obciążona została kamienica.

Kamienica przy ul. Łochowskiej na warszawskiej Pradze Północ, na mocy dekretu Bieruta trafiła w prywatne ręce w maju 2014 roku (kiedy ratusz wydał decyzję zwrotową). Jednak w październiku tego roku przedwojenni właściciele sprzedali budynek innej osobie - informuje TVN Warszawa. Poprzedni właściciele zostawili po sobie długi za wodę.

Ostrzeżenia ze strony MPWiK

- Spółka wielokrotnie przesyłała poprzednim właścicielom wezwania do zapłaty należności. Brak wpłat, pomimo wysyłanych monitów, wymusił na MPWiK rozpoczęcie procedury wstrzymania dostawy - mówi TVN Warszawa Ryszard Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Jak dodaje, właściciele nie opłacili czterech kolejnych faktur (czyli za osiem miesięcy). Pierwsze ostrzeżenie o odłączeniu wody wydano w sierpniu 2015 roku. Od planów odcięcia jednak odstąpiono. - Ze względu na częściową spłatę należności oraz zaakceptowane przez spółkę na wniosek dłużnika rozłożenie pozostałej kwoty na raty - wyjaśnia Bugaj. Kolejnych rat jednak nie spłacano. - Narastanie zadłużenia uzasadniło ponowne wdrożenie procedury odcięcia dostawy wody – podaje rzecznik.

Pół roku bez wody

MPWiK w kwietniu wysłało kolejne ostrzeżenie, jednak kilka tygodni później zdecydowało, że nie może dłużej czekać na uiszczenie opłaty, co skutkowało odcięciem wody. - Wody nie mieliśmy od 1 czerwca. Właścicielka nie radziła sobie z płatnościami, a w urzędzie i Sanepidzie nie mogli nam pomóc. Tłumaczyli, że to prywatna kamienica - mówiła w TVN Warszawa pani Katarzyna, mieszkanka budynku. - Pomógł nam dopiero Marek Jasiński z Komitetu Obrony Lokatorów - dodaje.

d23udem

- Mieszkańcy chodzili do urzędu, lecz nic nie wychodzili. Burmistrz pisał wprawdzie do MPWiK już w czerwcu, ale to nie pomogło. Od tamtej pory nikt nic nie zrobił. Obiecałem, że załatwię sprawę. Skontaktowałem się z Magdą Młochowską, nową pełnomocnik ratusza ds. pomocy lokatorów. Załatwiła wszystko w błyskawicznym tempie. Rozmawiała z właścicielem i z MPWiK. Problem został rozwiązany - wyjaśnia w TVN Warszawa Jasiński.

Spłacenie długów

Jak informuje burmistrz Pragi Północ, sprawa została wyjaśniona, a długi spłacone. Kamienicę odkupiła nowa osoba, która zajęła się sprawami mieszkańców. Lokatorom ponownie podłączono wodę.

Źródło: (TVN Warszawa/WawaLove.pl)

d23udem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23udem
Więcej tematów