Trwa ładowanie...

Nawałnic ciąg dalszy. Ratusz ponownie ostrzega mieszkańców

Piątkowa burza doprowadziła do wielu zniszczeń nie tylko w Warszawie, lecz w całej Polsce. Czy dziś będzie tak samo?

Nawałnic ciąg dalszy. Ratusz ponownie ostrzega mieszkańców
d1mxuxd
d1mxuxd

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o wystąpieniu dzisiaj, 20 czerwca, na terenie województwa mazowieckiego burz z gradem.

IMGW ostrzega, że w woj. mazowieckim w poniedziałek między godziną 3.00 a 20.00 mogą wystąpić intensywne opady deszczu. Wydano także ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi silnymi burzami z gradem. Wiatr w porywach może osiągnąć do 100 km/h.

Ponownie władze miasta wystosowały apel do mieszkańców Warszawy. - Prosimy mieszkańców Warszawy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burzy, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami – ostrzega ratusz.

Dodatkowo władze przypominają o możliwości skorzystania z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115: - Jeśli w Twojej okolicy, burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115. MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb.

d1mxuxd

Nawałnice na Polską - ponad 14, 4 tys. interwencji strażaków

Tysiące powalonych drzew, 853 uszkodzone dachy, podtopienie piwnic i ulic - to bilans nawałnic, które od piątku do niedzieli przechodziły nad Polską. - Zginęły cztery osoby, a 35 zostało rannych - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.- W trakcie trzech dni strażacy wyjeżdżali w sumie do 14 tys. 439 interwencji. Najwięcej tych akcji - ponad 13,2 tys. dotyczyło Mazowsza, trudna sytuacja była też w woj. warmińsko-mazurskim i śląskim - powiedział Frątczak.

W Warszawie najwięcej zniszczeń było na Śródmieściu, jednak ZTM odnotował liczne utrudnienia, spowodowane burzą i porywistym wiatrem, które przeszły przez wszystkie warszawskie dzielnice. Rzecznik prasowy Zarządu, Igor Krajnow wymienił w piątek, 17 czerwca, listę ulic na których zawaliły się drzewa na samochody, ulice, sieci trakcyjne itp.: Plac Narutowicza, Filtrowa, Jagiellońska, plac Hallera, Pruszkowska, Mołdawska, Kawęczyńska, Marszałkowska, Tunel Wisłostrady.

Jak udało nam się dowiedzieć od Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy pomimo licznych zniszczeń, strażacy nie stwierdzili w stolicy ofiar ani poszkodowanych.

Przeczytajcie również: Awaria: Ursus bez prądu

d1mxuxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mxuxd
Więcej tematów