Trwa ładowanie...

NASZE FOTOSTORY: Spacer po Śródmieściu

Narzekasz na brak klimatycznych miejsc w centrum Warszawy? Zajrzyj tutaj.

NASZE FOTOSTORY: Spacer po Śródmieściu
d3qye8g
d3qye8g

Narzekania warszawiaków, że w centrum Warszawy trudno o klimatyczne miejsca do posiedzenia czy spaceru należy wyrzucić do lamusa. W kwadracie ulic Marszałkowska, al. Jerozolimskie, Emilii Plater, Koszykowa wciąż jeszcze można odnaleźć przedwojenną stolicę, z najstarszymi zakładami usługowymi i uroczymi kamienicami. Teraz jednak* ta część miasta wzbogaciła się o pachnące świeżym naparem kawiarnie, knajpy, male butiki i galerie, restauracje z kuchnią z różnych zakątków świata, orientalne sklepy i antykwariaty*.

Julia i Kasia mieszkają w dużej kamienicy u zbiegu Wilczej i Marszałkowskiej. - Z jednej strony są zasikane podwórka, menele pod każdym sklepem i hałas - mówią dziewczyny - Z drugiej strony tuż za rogiem mamy Leniwca, gdzie chodzimy zjeść śniadanie, Mandalę, do której zaglądamy na induski obiad, pyszną kawę w Pinesce, całe mnóstwo dobrze zaopatrzonych sklepów spożywczych i fajne butiki z ciuchami.

- Śródmieście ma dużo uroku i lubię tu mieszkać - opowiada z kolei Marcin - Przede wszystkim doceniam fakt, że wokół mnie jest dużo ciekawych galerii, koncertowni i innych miejsc artystycznych. Ta część miasta naprawdę żyje. Zupełnie inaczej, niż Bemowo, na którym spędziłem swoje dzieciństwo.

Marszałkowska cała w bankach? Cóż zrobić, miasto na razie nie zamierza tego zmieniać. My zatem idziemy na spacer Żurawią, Hożą, Poznańską, albo Wspólną!

d3qye8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qye8g
Więcej tematów