Trwa ładowanie...

Najwięcej wniosków o 500 plus w Warszawie. "Będzie jeszcze więcej"

Ponowne złożenie wniosku jest konieczne, aby móc korzystać z programu.

Najwięcej wniosków o 500 plus w Warszawie. "Będzie jeszcze więcej"
d2dh4y7
d2dh4y7

Przez pierwsze dwa dni sierpnia do mazowieckich urzędów wpłynęło prawie 26 tysięcy wniosków o świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus. Najwięcej złożono w Warszawie - ponad 11 tysięcy.

Duża liczba wniosków w tak krótkim czasie spowodowana jest nowymi zasadami, które weszły w życie 1 sierpnia. Zgodnie z przepisami ponowne złożenie wniosku jest konieczne, aby móc korzystać z programu.

W ocenie minister Elżbiety Rafalskiej liczba chętnych może się zwiększyć spora część rodzin przebywa jeszcze na urlopach, więc większego natężenia składania wniosków można spodziewać się po 15 sierpnia.

Na terenie stolicy najwięcej wniosków wpłynęło do urzędów w Białołęce – 1 272, na Ursynowie 1 189 oraz Bemowie – 1 007. W województwie mazowieckim w ilości złożonych wniosków po Warszawie przoduje Radom – 890, następnie Piaseczno - 774 oraz Siedlce - 492.

Zasady bez zmian

- Główne zasady programu "Rodzina 500+" pozostają bez zmian - informują urzędnicy. - W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1 200 złotych w przypadku dziecka niepełnosprawnego). Wsparcie w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy. Rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku, kiedy program oficjalnie się rozpoczął - tłumaczą.

d2dh4y7

Wnioski można składać bezpośrednio w gminie, wysłać pocztą lub załatwić on-line: za pomocą portalu informacyjno-usługowego MRPiPS Emp@tia, bankowości elektronicznej, profilu zaufanego albo Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do skorzystania m.in. ze strony internetowej obywatel.gov.pl .

źródło: tvn.warszawa.pl

d2dh4y7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dh4y7
Więcej tematów