Trwa ładowanie...

Najlepsi zapaśnicy przyjadą do Warszawy

Arena Ursynów zamieni się w centrum międzynarodowych zawodów.

Najlepsi zapaśnicy przyjadą do Warszawy
d1eepz0
d1eepz0

Od piątku do niedzieli, 24-26 lipca, hala Areny Ursynów przy ul. Pileckiego 122 gościć będzie najlepszych zapaśników, którzy rywalizować będą w międzynarodowych zawodach i memoriałach. Na matach podziwiać będziemy zapaśnicze walki kobiet i mężczyzn, zarówno w stylu klasycznym, jak i wolnym.

Podczas trzydniowej rywalizacji odbędą się aż trzy turnieje:
- XXIV Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu klasycznym;
- XIX Międzynarodowy Turniej UWW „Poland Open” w zapasach kobiet;
- LVIII Międzynarodowy Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach będzie uczestniczyła czołówka zawodników z Polski – m.in. Damian Janikowski i Agnieszka Wieszczek - Kordus – brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Londynie 2012. W zawodach wezmą udział również medaliści I Igrzysk Europejskich w zapasach, a także czołówka zapaśników ze świata.

W turniejach wystartuje blisko 40 reprezentacji z całego świata – m.in. Azerbejdżanu, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Szwecji, Turcji czy USA. W sumie w zawodach udział weźmie blisko 450 zawodników i zawodniczek, dla których warszawskie zmagania będą stanowiły ostatni sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Las Vegas. Amerykański turniej będzie jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

d1eepz0

Od piątku do niedzieli, 24-26 lipca, walki eliminacyjne i repasażowe toczyć się będą w godz. 10.00-14.00, a następnie w godz. 16.30-19.00. O godz. 19.00 każdego dnia najlepsi zawodnicy i zawodniczki przystępować będą do walk finałowych. Ceremonia otwarcia mistrzostw nastąpi w piątek, 24 lipca, o godz. 16.00.

Wstęp na zwody jest bezpłatny.

d1eepz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eepz0
Więcej tematów