Trwa ładowanie...

Na rozwiązanie umowy zostało 5 dni!

Niestety wiele miast, w tym między innymi Warszawa, zaspało i mieszkańcy są zdani sami na siebie

Na rozwiązanie umowy zostało 5 dni!
d2ony7w
d2ony7w

Nie chcesz od lipca płacić dwa razy za wywóz śmieci? Sprawdź swoją umowę! W większości przypadków na jej wypowiedzenie zostało już tylko 5 dni. Od pierwszego lipca w życie wchodzi nowa ustawa o utrzymaniu porządku i czystości, a okres wypowiedzenia starej umowy wynosi 3 miesiące - czytamy na stronie rozgłośni radiowej RMF FM .

Niestety, w zakresie odpowiedzialności za to, kto powinien zadbać o rozwiązanie umów na wywóz odpadów w terminie, ustawa tego nie precyzuje. Dlatego o swój interes musimy zadbać sami. Szczególnie, jeśli to my podpisaliśmy umowę z prywatną firmą na wywóz odpadów. D*la zapominalskich nie będzie taryfy ulgowej.*

Umowy na wywóz śmieci to umowy cywilnoprawne. W większości przypadków okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące. Są jednak także takie firmy, z którymi umowę można rozwiązać w ciągu miesiąca. Inne same zwracają się do klientów i umowy wypowiadają. Sporo zależy też od samych gmin. Ustawa nakłada na nie obowiązek przeprowadzenia akcji informacyjnej i dotarcia do każdego mieszkańca. Powinny także dostarczyć deklaracje, w których mieszkańcy sami określą, czy będą śmieci sortować, czy też nie.

Niestety wiele miast, w tym między innymi Warszawa, zaspało i mieszkańcy są zdani sami na siebie.

d2ony7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ony7w
Więcej tematów