Trwa ładowanie...

Na Mokotowie mieszka się najlepiej!

To największa -i jak twierdzi wielu warszawiaków - najlepsza do mieszkania dzielnica Warszawy

Na Mokotowie mieszka się najlepiej!
d19r2fo
d19r2fo

Na Mokotowie jest wszystko-infrastruktura, a także dużo zieleni. Obecnie jest to jedna z najmodniejszych dzielnic Warszawy, której klimat doceniają zarówno warszawiacy, jak i przyjezdni.

Mokotów do granic miasta włączony został w 1916 roku. Dziś zajmuje obszar niemal identyczny, co przed wojną. To właśnie spacerując ulicą Narbutta czy przechadzając się po parku Morskie Oko można odnaleźć przedwojenny klimat. To duża, a jednak kameralna dzielnica, nowoczesna, lecz niepozbawiona zieleni, zamieszkana przez ponad 200 tysięcy ludzi, a jednocześnie taka, w której zna się swoich sąsiadów.

To, co w tej chwili przyciąga ludzi na Mokotów, to fakt, że dzielnica zachowała ludzką skalę. Nie ma tu wysokościowców, dzielnica jest kameralna, ale mieszkańcy mają poczucie, że są w mieście- wyjaśnia portalowi warszawa.nasze miasto fenomen Mokotowa krytyczka architektury Anna Cymer

Mokotów przyciąga niewysoką zabudową, dużą ilością zieleni, licznymi knajpkami i restauracjami.

Proces, który zachodzi w tej chwili na Mokotowie, można porównać z tym, co stało się z Saską Kępą, która tętni życiem. Różnica jest jednak taka, że Saska Kępa jest willowa, przez co panuje tu klimat trochę kurortu.* Na Mokotowie jest zieleń, jest cisza, ale wciąż mamy poczucie, że jesteśmy w mieście. Mieście, które nie zamyka się na strzeżonych osiedlach, a które oferuje spokój bez wyjeżdżania do lasu*- dodaje Cymer.

d19r2fo

Dzielnica ma swój urok, kusi przyjazną atmosferą i prostotą. W mieście, które nie ma swojego centrum, Mokotów jawi się jako oaza ciszy i spokoju. Zdaniem specjalistów popularność Mokotowa w najbliższym czasie na pewno nie zmaleje.

W Warszawie nie mamy tego, co w Krakowie i Wrocławiu - tam wszyscy, z każdej części miasta, ciągną na rynek. Stąd fenomen Saskiej Kępy, trochę Pragi, a teraz Mokotowa - ludzie chcą robić fajne rzeczy, jeździć na rowerze, spacerować, wychodzić z dziećmi, ale chcą to robić w swojej dzielnicy- mówi Anna Cymer.

Jaki jest Mokotów? Kameralny, przyjazny i demokratyczny. Przykładem magii tej dzielnicy mogą być przepiękne kamienice stojące przy ulicy Narbutta. Na jej korzyść przemawia również fakt, że pozbawiona jest przyciągających tłumy zabytków.

Specjaliści z branży nieruchomości szacują, że niemal połowa najwyższej klasy apartamentowców w Polsce znajduje się właśnie na warszawskim Mokotowie.

Podobny potencjał prezentuje Ochota. Czy i ona niebawem stanie się modna?

d19r2fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19r2fo
Więcej tematów