Trwa ładowanie...

Na budowie stacji Metro Stadion

To największy obiekt centralnego odcinka II linii metra! Zobaczcie zdjęcia!

Na budowie stacji Metro Stadion
d408fv8
d408fv8

Miło co jakiś czas podpatrzeć budowę metra od środka. Zwłaszcza, gdy chodzi o największy obiekt centralnego odcinka II linii. Zakończyły się właśnie prace przy budowie płyty górnej stacji Stadion. Budowniczy stacji schowali się przed mrozem na poziom –1 i –2, gdzie pracują obecnie nad płytą pośrednią i denną.

Obiekt Stadion będzie znacznie większy od pozostałych stacji centralnego odcinka. Znajdą się tam dwa perony pasażerskie: jeden do obsługi linii między Wolą a Targówkiem, i drugi – budowany z myślą o planowanym odcinku na Gocław. Dodatkowo stacja jest dłuższa o tory odstawcze, które w przyszłości staną się początkiem tunelu prowadzącego w kierunku Pragi Południe.

Dziś można obserwować postęp prac na poziomie –2. Tutaj pojawią się platformy peronów.* W przyszłości antresola będzie łącznikiem między nimi, z którego będzie można zobaczyć halę peronową oraz na nią zejść*.

Gotowy jest także blisko dwustumetrowy (!) korpus torów odstawczych, będących przedłużeniem stacji. Podobnie jak stacja, będzie to konstrukcja dwukondygnacyjna i jest już wyposażona w kompletną płytę górną.

d408fv8

Wzdłuż wschodniej granicy placu budowy pojawiły się rozpory. To część konstrukcji, która stacji ułatwi przyszłym użytkownikom II linii metra przesiadkę na znajdującą się po sąsiedzku stację PKP Stadion. Zobaczcie zdjęcia!

d408fv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d408fv8
Więcej tematów