Trwa ładowanie...

Na Bielanach rusza projekt "Kino za Rogiem"

Seanse filmowe 2 razy w tygodniu. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

Na Bielanach rusza projekt "Kino za Rogiem"
d1eunw0
d1eunw0

We wtorek 29 października na Bielanach ruszył nowy kulturalny projekt. Otwarto Kino za Rogiem w Bibliotece Publicznej przy ul. Duracza. W programie atrakcje filmowe dla dużych i małych.

Od godziny 11:00 pokazywano serię bajek. Panel dla dorosłych o godzinie 15:00 otworzy debata z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, pomysłodawcy projektu Kino za Rogiem Grzegorza Molewskiego i Dyrektora placówki Witolda Kona. Tuż po panelu dyskusyjnym rozpocznie się projekcja filmuSpacerek staromiejskiAndrzeja Munka. Podczas otwarcia będzie można także obejrzeć „ Araby” Zbigniewa Raplewskiego, „Siedem kobiet w różnym wieku” Krzysztofa Kieślowskiego oraz „Rzeźbione requiem” Kazimierza Muchy.

Można zgłaszać filmy, które chce się obejrzeć

Biblioteka będzie wyświetlać filmy według wcześniej ustalonego repertuaru, ale można także zamówić pokaz wybranego filmu poza wyznaczonymi seansami. W repertuarze są filmy fabularne i dokumentalne, a także bajki dla dzieci; zarówno najnowsze produkcje polskie i zagraniczne, jak i klasyka filmowa. Oferta jest obszerna, każdy znajdzie tu coś dla siebie.**

Do końca 2013 roku biblioteka będzie oferować seanse 2 razy w tygodniu. Poranki są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a popołudnia dla widzów dorosłych. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

d1eunw0

Kino za Rogiem zaprasza także przedszkola oraz szkoły do zapoznania się z repertuarem kina i zgłaszaniem zorganizowanych grup na pokazy.

Miejsce: Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica, ul. Duracza 19, Warszawa (tel.: 22 663 83 14).

Repertuar można zobaczyć na stronie Biblioteki: bibliotekabielany.waw.pl ,a także na Facebooku .

Sieć Kin za Rogiem skupia małe kina i sale multimedialne tworzone w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej i prywatnej, takiej jak np.: szkoły i ośrodki edukacyjne, ośrodki sportowe, biblioteki, remizy strażackie, sanatoria, domy kultury, kawiarnie.

d1eunw0

Misją KzR jest stworzenie alternatywy kulturowej wykorzystującej potencjał technologii cyfrowych, pozwalający na elastyczny, dopasowany do indywidulnych gustów odbiorców dostęp do dóbr kultury.

Projekt Kino za Rogiem jest odpowiedzią na tęsknotę za przeżywaniem sztuki filmowej w kameralnej wspólnocie, w grupie przyjaciół, w kinie, w którym cały repertuar jest stale dostępny „na życzenie”. W sieci kin KzR widz może oglądać nie tylko filmy. Sala kinowa, która jest zarazem salą multimedialną umożliwia dostęp do transmisji na żywo wydarzeń kulturalnych i sportowych, jak również do innych treści multimedialnych, w tym także prezentacji własnych treści audiowizualnych widzów.

Kina sieci KzR są tanie w utrzymaniu, a zarazem spełniają wysokie standardy techniczne.

d1eunw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eunw0
Więcej tematów