Trwa ładowanie...

Mława. Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Nie żyje jedna osoba

Po eksplozji, do jakiej doszło we wtorek przed południem w Mławie, strażacy z trzech jednostek zawodowych i jednej ochotniczej prowadzili akcję ratunkową w zawalonym budynku. Wybuchła tam butla z propanem-butanem, użytkowana w kuchni. Śmieć poniosła jedna osoba - mieszkanka posesji.

Mława. Śmierć w wybuchu gazu w budynkach garażowo-mieszkalnych poniosła jedna osobaMława. Śmierć w wybuchu gazu w budynkach garażowo-mieszkalnych poniosła jedna osoba
d7n8jyl
d7n8jyl

- Strażacy wezwani zostali do pożaru budynku gospodarczego. Na miejscu jednak okazało się, że to garaż, a płonie nadbudowana nad nim część mieszkalna. Budowla uległa poważnemu zniszczeniu na skutek eksplozji 11,5 kilogramowej butli z gazem - relacjonuje starszy kapitan Jacek Drel.

To butla, używana do kuchenek w miejscach, w których nie ma podziemnych instalacji gazu. Najprawdopodobniej mogło dojść do rozszczelnienia w przewodach doprowadzających propan-butan z butli do palnika kuchenki, nastąpił wyciek, a stężenie gazu w pomieszczeniu było przyczyną eksplozji i zapalenia się zabudowania nad garażem.

Jak opowiada rzecznik mławskich strażaków, służby po ugaszeniu ognia przystąpiły do przeszukiwania zgliszczu. W trakcie tych działań jeden ze strażaków zauważył wystającą z gruzu rękę. Strażacy ostrożnie wydobyli na powierzchnię kobietę, jednak obecni na miejscu ratownicy z pogotowia stwierdzili zgon tej osoby.

Jak informuje starszy kapitan Jacek Drel, strażacy brali pod uwagę możliwość przebywania w obiekcie w chwili wybuchu innych osób, miejsce katastrofy zostało więc starannie przeszukane. Innych ofiar straż pożarna nie znalazła.

Opakowania do zwrotu. Minister klimatu: konsumentowi musi się opłacać nie wyrzucać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7n8jyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7n8jyl
Więcej tematów