Trwa ładowanie...

Miejsca z klimatem: Na obiad wpadnij do Modlina

Restauracja powstała w zabytkowej Bramie Ostrołęckiej, cieszy bogatym menu i historycznym wystrojem wnętrza.

Miejsca z klimatem: Na obiad wpadnij do Modlina
dfgd0du
dfgd0du

Restauracja "Brama Ostrołęcka" mieści się na terenie Twierdzy Modlin, w trzykondygnacyjnej wschodniej bramie obronnej (jako jedna z dwunastu bram wjazdowych do twierdzy obronnej), wzniesionej w 1836 roku a używanej militarnie do czasów współczesnych tj. zakończenia Układu Warszawskiego. Do dziś pomieszczenia restauracji zachowują wojskową atmosferę dzięki aranżacji wyposażenia wojsk Związku Radzieckiego, Carskiej Rosji i Armii Polskiej (mundury na ścianach, wypożenie żołnierskie w witrynach, urządzenia polne, ciekawe fotografie z okresu II wojny i inne).

Do dyspozycji gości są dwie sale na parterze, duży ogródek sezonowy i taras z widokiem na rzekę. Ponadto na piętrze znajduje się sala koferencyjno-bakietowa na 200 osób dla potrzeb większych zorganizowanych imprez.

My odwiedziliśmy Bramę Ostrołęcką w niedzielne popołudnie. Pogoda była piękna, kwiaty w donicach pachniały, w ogródku dwaj muzycy grali i śpiewali spokojnego bluesa. Zamówiliśmy niezłego blina z łososiem i śmietaną (14 zł), żurek na chrzanie po rosyjsku (7 zł), solankę (7 zł), czyli gęstą rosyjską zupę przyrządzoną z wielu gatunków mięs i warzyw. a także golonkę z frytkami i surówkami (27 zł). Na jedzenie, mimo sporej liczby gości, nie trzeba było zbyt długo czekać. Było świeże i dobrze przyrządzone, a smakowało tym lepiej, że zjedzone było w niezwykłym otoczeniu. Z pewnością warto tu wpaść na popołudniowy obiad, odwiedzając Twierdzę Modlin, czy przejeżdżając tędy w drodze do lub z Warszawy. To zaledwie ok. 40 km od stolicy.

Teraz w Bramie Ostrołęckiej można obejrzeć wszystkie mecze rozgrywane w ramach OLIMPIADY W LONDYNIE 2012 na dużym ekranie. Dla kibiców przygotowano smaczne i zdrowe menu oraz piwo z rollbaru. Dzięki dużemu 3,5-metrowemu telebimowi, kibice poczują się jak na stadionie.

dfgd0du

Restauracja Brama Ostrołęcka

ul. Obwodowa 1
Modlin Twierdza
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 713 81 46

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 13:00-20:00 (możliwość przedłużenia po rezerwacji)
Sobota – Niedziela 11:00 - 22:00 (możliwość przedłużenia po rezerwacji)

tel. rezerwacje: 607 818 406

dfgd0du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfgd0du
Więcej tematów