Trwa ładowanie...

Miasto inwestuje w Wisłę [WIDEO]

Duże plany działań nad rzeką na najbliższe miesiące oraz kolejne lata

Miasto inwestuje w Wisłę [WIDEO]
d2qw8sw
d2qw8sw

Zakończony właśnie program inwestycyjny (lata 2008-2014) nad Wisłą to między innymi budowa Multimedialnego Parku Fontann, przebudowa Portu Czerniakowskiego, odbudowa i wyposażenie plaż oraz ścieżek rekreacyjnych na praskim brzegu, czy budowa pawilonu plażowego oraz Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego.

Teraz czas na drugi etap rewitalizacji Wisły w Warszawie. Aby kontynuować proces rewitalizacji, przygotowano założenia do planu działań i inwestycji na lata 2014-2020 pod nazwą Dzielnica Wisła. Do 2020 roku urząd miasta zamierza zainwestować ponad 155 mln złotych na inwestycje związane w Wisłą i jej otoczeniem. Planowany jest kolejny odcinek bulwarów, kładka nad kanałem prowadzącym do portu żerańskiego i pływające baseny. Do tego przebudowa wałów przeciwpowodziowych i remont tam w celu lepszej ochrony przeciwpowodziowej. Program obejmuje też poprawę standardu infrastruktury służącej utrzymaniu czystości. Właśnie trwa stopniowa wymiana koszy na śmieci na nowe. Wszystkie plaże zostaną uzupełnione o wydzielone paleniska. W planach jest również wyposażenie plaż oraz bulwarów w konstrukcje do zbierania drobnych odpadów, czy niedopałków oraz przenośnych pojemników na śmieci w miejscach bezpośrednio narażonych na powódź.

Nazwa Dzielnica Wisła wiąże się ze spontanicznym wykorzystywaniem przestrzeni wokół Wisły przez lokalne inicjatywy miejskie, tworzące nowe oferty dla mieszkańców Warszawy – dotychczas nieobecne w przestrzeni publicznej stolicy.

d2qw8sw

Wraz z działaniami infrastrukturalnymi ruszy kampania informacyjna skierowana do użytkowników brzegów Wisły zachęcająca do przyjemnego spędzania czasu nad rzeką a jednocześnie odpowiedzialnego korzystania z przestrzeni publicznej.

d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj