Trwa ładowanie...

Mazowieckie biuro podróży ogłosiło upadłość. Co z klientami przebywającymi za granicą?

"Może chodzić nawet o 1500 osób"

Mazowieckie biuro podróży ogłosiło upadłość. Co z klientami przebywającymi za granicą?
d1x8yuf
d1x8yuf

Mazowieckie Biuro Podróży Alfa Star ogłosiło właśnie bankructwo. Biuro "w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej" - poinformowano na stronie. Co z klientami biura, którzy właśnie są na wakacjach?

Nie wiadomo, ilu dokładnie klientów biura przebywa poza granicami kraju. Prezes Polskiej Izby Turystyki powiedział w TVN24, że wstępne dane mówią, że może chodzić nawet o 1600 osób w dziesięciu różnych krajach. Serwis informuje o turystach koczujących na Rodos, w Hiszpanii i Turcji. Kilkudziesięciu klientów Alfa Star o upadłości biura dowiedziało się dwie godziny przed odlotem z Gdańska do Barcelony i na wakacje nie poleciało.**

Biuro podaje, że "trwa uruchomienie procedury (...), mającej na celu w szczególności zagwarantowanie powrotów turystów do kraju" oraz "umożliwienie im skutecznego wykonania innych przysługujących im praw w tym prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków".

W sprawach związanych problemami biuro odsyła do kontaktu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

d1x8yuf

"We wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju jak w sprawie zwrotu środków za niezrealizowane świadczenia należy kontaktować z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa. Tel. 022 5979500".

Alfa Star była jednym z dziesięciu największych biur podróży w Polsce.

d1x8yuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x8yuf
Więcej tematów