Trwa ładowanie...

Marsz Szmat pierwszy raz w Warszawie!

Idea Marszu Szmat zrodziła się w Toronto w 2011 roku, gdy tamtejszy oficer policji stwierdził, że kobieta - by czuć się bezpieczną - powinna unikać ubierania się "jak szmata"

Marsz Szmat pierwszy raz w Warszawie!
d39xaws
d39xaws

Queerowe Centrum Społeczne zaprasza wszystkich na pierwszy warszawski Marsz Szmat.

Załóżmy kuse ciuszki i sprowokujmy... sprowokujmy do myślenia! Marsz Szmat przejdzie przez Warszawę domagając się zmian w społeczeństwie i prawie oraz w praktykach stosowanych przez policję. Zostań częścią marszu, dołącz do nas i SPROWOKUJ DO MYŚLENIA ubierając się "jak szmata". Sprowokuj polityków, władze ustawodawcze i wykonawcze, oprawców, a także ofiary - mówią organizatorzy.

Jakie są hasła przewodnie marszu?

- Wyjdźmy na warszawskie ulice i wyraźmy swój sprzeciw wobec przenoszenia odpowiedzialności za przemoc na tle seksualnym ze sprawców na ofiary!

d39xaws

- Nie pozwólmy, aby przykazanie „jak nie dać się zgwałcić” było ważniejsze niż „nie gwałć”!

- Nie gódźmy się na traktowanie ludzi jak bestii niepotrafiących zapanować nad własnym popędem seksualnym!

- Nie pozostawajmy obojętne i obojętni na stygmatyzację ze względu na ubiór czy wygląd!

- Oburzmy się na to, że ofiarom przemocy wmawia się winę za to, że zostały zaatakowane, przez co boją się iść na policję!

d39xaws

Marsz odbędzie się 18 maja o godz. 13:00. Więcej

......................................
*Idea Marszu Szmat (ang. Slut Walk) zrodziła się w Toronto w 2011 roku, gdy tamtejszy oficer policji stwierdził, że kobieta - by czuć się bezpieczną - powinna unikać ubierania się "jak szmata". *Kanadyjskie działaczki postanowiły zaprotestować przeciw tego typu próbom usprawiedliwiania gwałtów i szeroko pojętego molestowania wyglądem czy zachowaniem ofiary. Protest przyjął formę marszu "prowokacyjnie" ubranych ludzi.

Akcja miała miejsce już w kilkunastu miejscach na całym świecie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Polska zawtórowała inicjatywie jak dotąd jedynie raz - w październiku 2011 roku w Gdańsku.

d39xaws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39xaws
Więcej tematów