Trwa ładowanie...

Mały pelikan, lama i małpki - narodziny w warszawskim ZOO

Zobaczcie zdjęcia małych podopiecznych

Mały pelikan, lama i małpki - narodziny w warszawskim ZOO
dsihgen
dsihgen

W czasie ostatnich kilku tygodni w warszawskim ZOO urodziło się sporo maluchów. Wszystkie mają się dobrze, rosną jak na drożdżach, a my prezentujemy ich zdjęcia.

8 marca w Ptaszarni wykluł się pelikan. Pierwsze dni życia spędził w inkubatorze, a po kilku dniach został przeniesiony do woliery na zapleczu, gdzie rośnie pod troskliwą opieką pracowników. Jeszcze nie można go oglądać na żywo, mamy jednak zdjęcie tego ptasiego słodziaka.

Pigmejki mieszkające w Żyrafiarni od lat regularnie się rozmnażają. 20 marca stado powiększyło się o bliźniaki, liczy więc obecnie 12 osobników. Noworodki można już oglądać podczas wizyty w ZOO. Zobaczycie je na brzuchu samicy podczas karmienia, po nakarmieniu nosi je na grzbiecie samiec i starsze rodzeństwo. Pigmejki naturalnie zamieszkują lasy deszczowe zachodniej Brazylii, południowo-wschodniej części Kolumbii oraz wschodnich obszarów Ekwadoru i Peru.

dsihgen

To jeszcze nie koniec narodzin w warszawskim ZOO. 2 marca urodziła się mała sajmiri wiewiórcza zwana "trupią główką" ze względu na rysunek pyska, 28 lutego przyszła na świat mała lama.

Zobaczcie zdjęcia wszystkich maluchów.

dsihgen
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsihgen
Więcej tematów