Trwa ładowanie...

Legia zagra dla osób z chorobami rzadkimi. "Niesiemy nadzieję”

Do tej pory rozpoznano około 7 tysięcy takich przypadków, o wielu z nich w swojej praktyce nie słyszeli nawet lekarze

Legia zagra dla osób z chorobami rzadkimi. "Niesiemy nadzieję”
d2vbixk
d2vbixk

W niedzielę 19 lutego o godz. 18:00 Legia Warszawa i Ruch Chorzów rozegrają w Warszawie mecz. Spotkanie tych dwóch drużyn rozpocznie akcję społeczną „Niesiemy nadzieję”. Jej celem jest wsparcie 2 milionów pacjentów zmagających się z rzadkimi chorobami w Polsce.

Polskie obchody Dnia Chorób Rzadkich rozpoczęły się akcją w mediach społecznościowych. Pierwszymi jej uczestnikami są właśnie piłkarze Legii i Ruchu, którzy rozgrywając mecz 22. kolejki Ekstraklasy, poświęcą go budowaniu świadomości o chorobach rzadkich i wsparciu pacjentów. Mecz zostanie rozegrany przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie

Obchody Dnia Chorób Rzadkich wspierają polskich pacjentów i budują świadomość na temat problemów, z jakimi wciąż się zmagają. To choroby, które dotykają mniej niż 5 na każde 10 000 osób. Do tej pory odkryto ponad 7 tysięcy różnych chorób rzadkich, w większości o podłożu genetycznym. Co 25. dziecko rodzi się z jedną z tych wielu rzadkich chorób. Do tej pory rozpoznano około 7 tysięcy takich przypadków, o wielu z nich w swojej praktyce nie słyszeli nawet lekarze. Oznacza to ograniczony dostęp do leczenia, brak określonej i skoordynowanej opieki medycznej, a także niewystarczający poziom opieki socjalnej. Pacjenci przez lata poszukują diagnozy, możliwości leczenia czy zwykłego wsparcia.

d2vbixk

- Sportowcy doskonale wiedzą jak ogromne znaczenie ma zdrowie i jak wiele zmienia jego utrata. Dlatego w tym roku do wsparcia Dnia Chorób Rzadkich zaprosiliśmy polskich sportowców. Postanowiliśmy stworzyć drużynę, która przekaże nadzieję pacjentom - mówi Mirosław Zieliński, prezes Krajowego Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich.

Do udziału w akcji zaproszeni zostaną wszyscy kibice zgromadzeni na meczu. Do drużyny wspierającej ponad 2 miliony osób dotkniętych chorobami rzadkimi dołączyć może każdy. Więcej informacji znajdziecie na tej strponie.

d2vbixk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vbixk
Więcej tematów