Trwa ładowanie...

Legia Warszawa i UW podpisały porozumienie o współpracy

Wszystko w związku z okrągłym jubileuszem uczelni oraz klubu.

Legia Warszawa i UW podpisały porozumienie o współpracy
d1jo9mk
d1jo9mk

W przyszłym roku Legia będzie świętować stulecie istnienia klubu, natomiast Uniwersytet Warszawski dwusetne urodziny. Stąd zrodził się pomysł podpisania listu intencyjnego o dwustronnej współpracy . Przypomnijmy, że UW został powołany do życia w 1816 roku na mocy edyktu wydanego przez cara Aleksandra I. Sto lat później żołnierze Legionów Józefa Piłsudskiego utworzyli klub sportowy Legia Warszawa.

Jeśli komuś umknęło, przypominamy, że Uniwersytet Warszawski i Legia rozpoczynają współpracę

— Legia Warszawa (@LegiaWarszawa)

– Mamy nadzieję, że podpisanie listu intencyjnego między naszymi instytucjami stanie się podstawą do szerszej współpracy w rozwijaniu sportu akademickiego na UW i kształtowaniu otoczenia sportowego – powiedział prof. Alojzy Nowak, prorektor UW ds. badań naukowych i współpracy. – Te dwie rocznice są okazją do tego, żeby wspólnie uczestniczyć w obchodach i na tej bazie budować współpracę między nami.

d1jo9mk

Uniwersytet Warszawski zajmuje najwyższe miejsce spośród polskich uczelni , w międzynarodowych rankingach. Samo porozumienie będzie realizowane na różnych płaszczyznach, a jedną z nich jest m.in. rozwój sportu akademickiego. – Mamy nadzieję, że to będzie dobry rok dla tych dwóch instytucji. Już obiecałem lepsze wyniki na arenie międzynarodowej panu rektorowi – mówił Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa.

d1jo9mk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jo9mk
Więcej tematów