Trwa ładowanie...

Krystyna Sienkiewicz w Iluzjonie!

Premiera książki „Cacko” autorstwa Sienkiewicz oraz pokaz filmu „Lekarstwo na miłość” . Spotkanie poprowadzi Karolina Korwin-Piotrowska

Krystyna Sienkiewicz w Iluzjonie!
d15av20
d15av20

W związku z premierą książki „Cacko” Prószyński i S-ka oraz Filmoteka Narodowa zapraszają do kina Iluzjon na spotkanie z Krystyną Sienkiewicz i pokaz filmu „Lekarstwo na miłość”.

Krystyna Sienkiewicz to jedna z najbardziej charakterystycznych aktorek polskiej sceny filmowej, teatralnej, telewizyjnej i kabaretowej. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła od Studenckiego Teatru Satyryków. Znana ze swoich kreacji w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena czy Polskim. Brawurowo podbiła publiczność rolami w „Klimakterium… i już”, „Kwartecie” czy „Zamkniętym świecie”. W 1958 roku zadebiutowała na dużym ekranie. Stworzyła niezapomniane postacie m.in. w „Motodramie”, „Rzeczpospolitej babskiej” i „Lekarstwie na miłość”. Najbardziej kojarzona z występami kabaretowymi – w Kabarecie Starszych Panów, w kabareciku Olgi Lipińskiej, gdzie z Barbarą Wrzesińską stworzyła niezapomniany duet – Siostry Sisters, czy własnym programie „Śmiechoterapia”. 5 marca nakładem Prószyńskiego i S-ki ukazała się jej książka „Cacko”.

*19 marca 2013, godz. 19:00 Kino ILUZJON, ul. Narbutta 50a, Warszawa* Na spotkanie z Krystyną Sienkiewicz wstęp wolny **Prowadzenie spotkania: Karolina Korwin-Piotrowska

Po spotkaniu odbędzie się seans filmowy, podczas którego pokazana zostanie komedia kryminalna „Lekarstwo na miłość” (reż. Jan Batory, Polska 1966 100’) z niezapomnianymi rolami Krystyny Sienkiewicz, Kaliny Jędrusik, Andrzeja Łapickiego i Wieńczysława Glińskiego. Na pokaz filmu obowiązują bilety (11 zł ulgowy/ 13 zł normalny).

d15av20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15av20
Więcej tematów