Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa Wspiera seniorów podczas epidemii

Stolica wdrożyła szereg projektów, mających na celu chronienie seniorów, czyli osoby najbardziej narażone na rozwinięcie i ciężki przebieg COVID-19. W ramach akcji powstały liczne systemy wspierające, kampanie, a także telefon zaufania dla osób starszych.

Koronawirus. Warszawa Wspiera seniorów podczas epidemiiŹródło: East News, fot: Anna Golaszewska
d27rxhe
d27rxhe

Koronawirus w Warszawie. Stolica wspiera seniorów

We współpracy z organizacjami pozarządowymi i dzielnicami utworzono system „Warszawa Wspiera" adresowany do osób starszych i potrzebujących, które przebywają w dobrowolnej izolacji. Projekt realizowany będzie we wszystkich dzielnicach miasta, a za jego działania odpowiadają pracownicy urzędów dzielnic, Ośrodków Pomocy Społecznej, a także lokalnych organizacji pozarządowych i ich wolontariuszy. Zadaniem zespołów będzie dotarcie do seniorów i zrobienie zakupów żywności, leków, środków higienicznych. Ponadto zapewnione będzie wsparcie psychologiczne.

Koronawirus. Warszawa rozpoczęła Kampanię "Zapytaj sąsiada - seniora czy nie potrzebuje Twojego wsparcia"**

Miasto prowadzi kampanię, której głównym celem jest zachęcenie warszawiaków do wspierania i pomocy sąsiadom w podeszłym wieku. Mieszkańcy mogą wywieszać plakaty z ofertą osobistej pomocy na klatkach schodowych i tablicach informacyjnych. Materiały graficzne są dostępne na stronie internetowej i w mediach społecznościowych miasta.

Koronawirus. Działalność miejskich jednostek opiekuńczo-leczniczych

Muzeum Powstania Warszawskiego uruchomiło dyżury telefoniczne, których celem jest informowanie powstańców o aktualnych zaleceniach sanitarno-epidemiologicznych, a także przypominanie o konieczności pozostania w domach. Wolontariusze Muzeum utrzymują kontakt z powstańcami, aby wiedzieć, czy potrzebują oni wsparcia, a w razie potrzeby przekazują informacje odpowiednim osobom i służbom.

d27rxhe

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich został zamknięty do odwołania. Opiekę nad powstańcami sprawują pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski. Ich pomoc polega na rozwożeniu do domów obiadów i kanapek. Oprócz tego pytają o zdrowie i mierzą temperaturę bezdotykowym termometrem. Ponadto zbierają zamówienia i realizują zakupy dla powstańców.

Warszawa. Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej

Pracownicy warszawskich ośrodków pomocy społecznej informują seniorów o zaleceniach sanitarnych oraz o procedurach postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia. Informacja przekazywana jest różnymi drogami (w trakcie kontaktu osobistego, telefonicznie, przez informację na stronie internetowej czy ulotki)

- Osoby niesamodzielne, które są objęte pomocą usługową, mają zabezpieczone podstawowe potrzeby przez realizatora usług. Monitorowana jest sytuacja osób starszych i działania będą dostosowywane do pojawiających się potrzeby- czytamy na stronie stołecznego ratusza.

Koronawirus. Warszawa uruchomiła telefon zaufania dla osób starszych

Pod numer telefonu zaufania: 22 635 09 54, mogą zadzwonić osoby starsze, samotne, a także ci, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego. Telefon zaufania prowadzi Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, a jego uruchomienie ma przeciwdziałać izolacji społecznej, a także pełnić funkcję informacyjno-doradczą.

Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27rxhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27rxhe
Więcej tematów