Koronawirus. Warszawa dezynfekuje miejsca publiczne
Koronawirus w Warszawie. W stolicy rusza dezynfekcja ulic i miejsc publicznych wodą wysoko ozonową. Wszystko w celu skutecznej walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, przekazała rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka.
02.04.2020 16:10
Koronawirus. Warszawa zostanie poddana dezynfekcji
Warszawa rozpoczyna ozonowanie przystanków, wiat, przejść podziemnych, okolic sklepów i szpitali. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
-Musimy nasilić walkę z epidemią. Warszawiacy pozostają w domach i stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Teraz wprowadzamy kolejne rozwiązanie – ozonowanie przestrzeni miasta.* Dezynfekcja chodników, przystanków i okolic sklepów to skuteczna metoda walki z wirusem* – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Rzecznika prasowa stołecznego ratusza podkreśla, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w tym celu wykorzystana zostanie innowacyjna metoda walki za pomocą wody wysoko ozonowej. Pierwszy etap ozonowania obejmie m.in. podjazdy i dojścia (wraz z elementami małej infrastruktury) do szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej, szpitala Czerniakowskiego przy ul. Stępińskiej i szpitala zakaźnego przy ul. Wolskiej, a także przejścia podziemne i wiaty przystankowe przy rondzie Dmowskiego.
Dodajmy, że urządzenie do ozonowania wody wypożyczone zostało z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Miasto zakupiło 48 zraszaczy ręcznych oraz środki ochrony osobistej, a opryski wykonywać będzie 40 pracowników wytypowanej firmy usługowej.
Koronawirus. Ozonowaniu poddawane są również POP ZTM
- Ozonowaniu poddawane są również Punkty Obsługi Pasażerów Zarządu Transportu Miejskiego - co noc jeden. W tej chwili czynnych jest dziewięć punktów, więc prowadzona jest już druga tura działań. Urządzenia, które są własnością ZTM, wykorzystywane są także w miarę potrzeb do ozonowania pomieszczeń biurowych w siedzibie organizatora transportu podkreśla Gałecka.
Zarząd Transportu Miejskiego dostosował pracę POP do nowych zasad określonych przez Ministra Zdrowia. W każdym punkcie mogą przebywać tylko osoby aktualnie obsługiwane, pozostali klienci czekają na zewnątrz, zachowując bezpieczną odległość W godzinach 10.00-12.00 obsługiwane są tylko i wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Przy stanowiskach są rękawiczki jednorazowe, a każdy kasjer ma przy sobie dezynfekujący i po zakończeniu obsługi każdego klienta czyści stanowisko kasowe.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl