RegionalneWarszawaKoronawirus w Warszawie: W autobusach strefy wydzielone z użytkowania

Koronawirus w Warszawie: W autobusach strefy wydzielone z użytkowania

Koronawirus w Warszawie: W autobusach strefy wydzielone z użytkowania
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Polecam w Piasecznie

13.03.2020 12:44, aktual.: 13.03.2020 13:27

Kartki ze znakiem zakazu wstępu i wyraźnym napisem „Strefa wydzielona z użytkowania"? ZTM podjął kolejne działania w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem z Wuhan. Tam pasażerowie nie mogą wchodzić. Znajdują się tuż przy wejściu i oznaczone są taśmami.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podjął kolejne działania mające na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Okazuje się, że dezynfekcja w pojazdach to dopiero początek. W blisko 1/3 autobusów miejskich pojawiły się strefy wydzielone z użytkowania.

-Chodzi o oddzielenie strefy znajdującej się bezpośrednio przy kabinie kierowcy w autobusach z niepełną zabudową- powiedział w rozmowie z WawaLove, Tomasz Kunert, rzecznik prasowy warszawskiego ZTM.

Na ten moment decyzja ta dotyczyć ma blisko 300 autobusów w Warszawie. Jak powiedział nasz rozmówca prośba o założenie takich zabezpieczeń wysyłana jest do firm, jeżdżących na zlecenie ZTM. Wewnątrz pojazdów pojawia się taśma, kartka ze znakiem zakazu wstępu i napisem "strefa wydzielona z użytkowania", a przednie drzwi nie są otwierane.

Komunikacja miejska bez większych zmian

Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji. Pojazdy kursować będą według dotychczasowych rozkładów jazdy. Od poniedziałku, 16 marca zawieszone zostaną jednak autobusy linii szkolnych, czyli 304, 323, 332, 379. Z kolei 114 nie będzie kursować na trasie Metro Młociny - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dodajmy, że wydzielone strefy w autobusach pojawiły się nie tylko w Warszawie, ale również we Wrocławiu czy Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także