Trwa ładowanie...

Komisja bez urzędników ratusza ws. kamienicy Brzeskiej? Gronkiewicz-Waltz mówi o propozycji Jakiego

Mocne słowa prezydent Warszawy.

Komisja bez urzędników ratusza ws. kamienicy Brzeskiej? Gronkiewicz-Waltz mówi o propozycji Jakiego
dsymzts
dsymzts

- Jaki nie chce mojej obecności na rozprawie ws. Nabielaka 9. Pod tym adresem mieszkała Jolanta Brzeska - twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przewodniczący komisji weryfikacyjnej odpiera zarzuty.

– Chciałam poinformować o manipulacjach Patryka Jakiego dot. wezwań, cofania, wysyłania wezwań. Jednym słowem wygląda to tak, że w piątek w późnych godzinach popołudniowych otrzymałam od Jakiego pismo z propozycją wycofującą wezwanie na rozprawę 30-31 października - przekazała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak mówiła na briefingu prasowym prezydent Warszawy, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki "nie chce" obecności pełnomocników m.st. Warszawy, podczas rozprawy dot. ul. Nabielaka 9, pod którym mieszkała m.in. Jolanta Brzeska. Dodała, że Jaki jednocześnie nie wycofał wezwania na rozprawy przed komisją na 18 października oraz 4 grudnia.

- Pan Jaki nie chce obecności miasta stołecznego Warszawy, czyli moich pełnomocników podczas rozprawy dot. Nabielaka 9, a to adres, w którym mieszkała Jolanta Brzeska. Czym się różnią te adresy od siebie? No tym, że decyzję zwrotową podpisał Mirosław Kochalski, z upoważnienia prezydenta Warszawy, ówczesny sekretarz miasta, na początku 2006 roku. Czyli to decyzja PiS-u. Próbowano ogromnym wysiłkiem, ponieważ zostałam prezydentem w grudniu 2006 roku, wmówić że to moja decyzja – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz na briefingu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Jaki nie chce mojej obecności na rozprawie ws. Nabielaka 9. Pod tym adresem mieszkała Jolanta Brzeska

dsymzts

— Tomasz Fenske (@tomaszfenske)

– Od 4 grudnia obrady (komisji weryfikacyjnej-przyp.red.) będą na Rakowieckiej. W dużej sali, żeby się dużo osób pomieściło. Może zaproszą sporo lokatorów, żeby to był taki mocny lincz, a nie średni. Sala jest inna, widowiskowa, na ulicy Rakowieckiej. Tam będzie posiedzenie związane ze zwrotem przeprowadzonym przez urzędników Lecha Kaczyńskiego nieruchomości na Noakowskiego 16. Adres też jest symboliczny, Rakowiecka. Symboliczny adres, symboliczny budynek – mówiła prezydent Warszawy.

Do konferencji Hanny Gronkiewicz-Waltz odniósł się również wiceprzewodniczący komisji Weryfikacyjnej wiceminster Patryk Jaki. "Odlot HGW! P. Kochalski jest dawno juz wezwany jako pierwszy świadek na Nabielaka. Po 2 nikt nie wycofał zaproszenia dla UM na rozprawę (pisownia oryg. - przyp. red.)" - czytamy na Twitterze polityka PiS. Wtóruje mu również rzecznika prasowa rządu Beata Mauzrek: "Rób natychmiast konfe swoją punktując kłamstwa HGW (pisownia oryg. - przyp. red.)"

Rób natychmiast konfe swoją punktując kłamstwa HGW.

dsymzts

— Beata Mazurek (@beatamk)

- Jeżeli Hanna Gronkiewicz-Waltz ma taki mętlik dotyczący tego, że nie wie kiedy i w jakim charakterze ma się stawić przed komisją weryfikacyjną to ja mam nową propozycję. Niech pani prezydent razem z zarządem PO ustali termin, kiedy chciałaby się stawić na komisji – powiedział Patryk Jaki.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.


Przeczytajcie również: Śmieciarka zmiażdżyła osobówkę na S8. Wbiła auto pod samochód dostawczy

dsymzts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsymzts
Więcej tematów