Trwa ładowanie...

Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta". "Chcieli wyłudzić pieniądze od 80-latka"

Na szczęście wyjątkową czujność zachowała jego żona.

Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta". "Chcieli wyłudzić pieniądze od 80-latka"
d48w33t
d48w33t

45-letni Wojciech Z. oraz 37-letni Mikołaj S. próbowali wejść w posiadanie 30 tys. zł, które zamierzali wyłudzić od starszego mężczyzny. Jak zwykle, w przypadku metody "na policjanta" zaczęło się od telefonu do 80-latka który został poinformowany, że może paść ofiarą przestępstwa.

Rozmówca przekonywał, iż pracownicy banku są w zmowie z oszustami i zamierzają przelać jego oszczędności na inny rachunek bankowy. Stąd powinien on jak najszybciej wypłacić całą kwotę. Rzekoma akcja policji miała na celu zdemaskowanie nieuczciwych pracowników a 80-latek otrzymał informację, że po pobraniu gotówki ma ją przekazać policjantowi w umówionym miejscu. Starszy mężczyzna uwierzył w te tłumaczenia, ale na szczęście podejrzeń nabrała jego żona. Zadzwoniła na komendę i poinformowała funkcjonariuszy o całej sytuacji. Ci zorientowali się, że ktoś najprawdopodobniej próbuje oszukać małżeństwo.

Wojciech Z. został zatrzymany, w momencie gdy oczekiwał na przekazanie pieniędzy , natomiast Mikołaj S. wpadł dzień później w jednej z podwarszawskich miejscowości. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie oszustwa może im teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

d48w33t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48w33t
Więcej tematów