Trwa ładowanie...

Kolejna murawa na Narodowym!

Koszt: ponad pół miliona złotych!

Kolejna murawa na Narodowym!
d3nwgs0
d3nwgs0

Spółka Zielona Architektura za położenie nowej trawy dostanie aż 551 tys. złotych, czyli o sto tysięcy więcej niż kosztowała wymiana murawy przed Euro! Trawę zerwano w lipcu , przed koncertem Madonny.

Daria Kulińska, rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu powiedziała wówczas, że kolejne wymiany będą tańsze. Dlaczego zatem jest drożej? Ponieważ operator stadionu zmienił zdanie, co do metody układania podkładu. Zamiast starego sposobu (podbudowy składowanej na hałdach), na boisku będzie układany cieńszy, elastyczny podkład.

Nowa murawa będzie gotowa przed 1 września, tego dnia odbędzie się na Stadionie Narodowym mecz futbolu amerykańskiego Euro American Challenge. Wybrani zawodnicy amerykańskich lig NFL i CDFL zmierzą się z wyselekcjonowanymi zawodnikami Toplig z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech, Danii, Norwegii, Anglii, Serbii, Austrii i Polski.

d3nwgs0

Ze względu na koszty wymiany trawy, Narodowe Centrum Sportu chce na mecze murawę wynajmować. Na co dzień będzie więc widoczna goła, betonowa płyta.

d3nwgs0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nwgs0
Więcej tematów