Trwa ładowanie...

Kibole brutalnie pobili artystę. Stanął w obronie Pakistańczyka

Do zdarzenia doszło w sklepie spożywczym przy ul. Grójeckiej w Warszawie.

Kibole brutalnie pobili artystę. Stanął w obronie Pakistańczyka
dstdivh
dstdivh

*Dziennikarz i dramaturg Paweł Demirski w poniedziałek został dotkliwie pobity przez kiboli w Warszawie. Mężczyzna stanął w obronie obrażanego Pakistańczyka. O zdarzeniu poinformował na Facebooku aktor gdańskiego Teatru Wybrzeże - Jacek Labijak. *

- Dramaturg Paweł Demirski w spożywczaku na Grójeckiej stoczył heroiczny bój z kibicami Lech - Legia w obronie obrażanego Pakistańczyka - napisał Labijak (pisownia oryginalna). Jest to już kolejny atak związany z dyskryminacją rasową. Na początku kwietnia w stołecznym parku Mirowskim brutalnie pobito młodego Pakistańczyka . Wówczas poszkodowanego zaatakowało czterech osiłków. Bili i kopali po całym ciele. Po chwili zbiegli. Złamano mu nos, wybito zęby, ma obrażenia na całym ciele. Jego koledze udało się wcześniej uciec. Teraz ofiarą kibiców stał się Polak.

Jak widać na zdjęciu, Paweł Demirski wymagał specjalistycznej opieki lekarskiej, gdyż na jego poturbowanej twarzy pojawiło się wiele ran wymagających zszywania skóry.

Policja jak dotąd nie udziela szczegółowych informacji na temat zdarzenia. - Mężczyzna, który rzekomo został pobity w sklepie przy Grójeckiej nie zgłosił tego zdarzenia na policję. Pojawiają się tez sprzeczne informacje co do lokalizacji, w której Demirski miał zostać pobity mówi WawaLove przedstawiciel zespołu prasowego z komendy stołecznej na Ochocie.

dstdivh

Rząd likwiduje Radę ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji

Atak na dramaturga zbiega się z planowaną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości likwidacją Rady ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. O decyzji rządu informuje na Twitterze posłana klubu .Nowoczesna J. Scheuring-Wielgus.

Twórczość dramaturga

Przypomnijmy, że dzieła pobitego Pawła Demirskiego doceniane są na całym świecie. Sztuki polskiego artysty przetłumaczone zostały między innymi na język angielski, rosyjski,niemiecki,rumuński,serbski, a nawet koreański.

dstdivh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dstdivh
Więcej tematów