Trwa ładowanie...

Karabiny, amunicja, materiały wybuchowe. To policjanci znaleźli w domu 54-latka

W mieszkaniu znajdowały się również liczne skorodowane części uzbrojenia w tym granaty, elementy bomb lotniczych i pociski moździerzowe.

Karabiny, amunicja, materiały wybuchowe. To policjanci znaleźli w domu 54-latka
d2txqnx
d2txqnx

Karabiny i naboje, materiały wybuchowe oraz znaczną ilość substancji chemicznych mogących posłużyć do ich wyprodukowania, zabezpieczyli w jednym z domów otwoccy kryminalni. W tej sprawie policjanci zatrzymali także 54- latka, który jak się okazało był już karany za posiadanie materiałów wybuchowych.

Kilkanaście godzin trwało zabezpieczenie i przeprowadzenie oględzin na terenie jednej z posesji w Józefowie. Policjanci wkroczyli tam natychmiast po otrzymaniu informacji, że mogą się tam znajdować materiały wybuchowe. Zachowując niezbędne środki ostrożności dokonano przeszukania pomieszczeń i zabezpieczenia przyległego do posesji terenu.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi trzy karabiny maszynowe, 284 sztuki amunicji, proch strzelniczy i pojemniki z substancjami chemicznymi, mogącymi posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych. W mieszkaniu znajdowały się również liczne skorodowane części uzbrojenia w tym granaty, elementy bomb lotniczych i pociski moździerzowe.

W trakcie wykonywanych czynności w pobliżu tej posesji zauważono volkswagena za kierownicą którego mógł znajdować się mężczyzna podejrzewany o nielegalne posiadanie tych materiałów. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który okazał się być wynajmującym pomieszczenia, w których dokonywano właśnie policyjnych czynności. 54- latak trafił do policyjnej celi.

d2txqnx

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dziś materiały tej sprawy trafiły do otwockiej prokuratury. Wobec mężczyzny zostanie złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo posiadania broni palnej lub amunicji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

d2txqnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2txqnx
Więcej tematów