Trwa ładowanie...

Już 35 osób zakażonych wirusem AH1N1 w Warszawie. "Monitorujemy sytuację"

Kolejny komunikat w tej sprawie wydał PPIS.

Już 35 osób zakażonych wirusem AH1N1 w Warszawie. "Monitorujemy sytuację"
d2ixw8n
d2ixw8n

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował, że do dnia 22 lutego "zdiagnozowano i zarejestrowano 35 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1 w stolicy". Liczba zachorowań systematycznie rośnie, jednak służby przekonują że sytuacja jest stale monitorowana.

Jak dotąd nie odnotowano też zgonu , którego bezpośrednią przyczyną byłby wirus świńskiej grypy. PPIS przekazał, że w grupie osób zakażonych jest 24 dorosłych w wieku od 32 do 83 lat oraz dzieci, pomiędzy 8 miesiącem a 7 rokiem życia. Zgłoszenia dotyczące konkretnych zachorowań napłynęły z pięciu, warszawskich szpitali . W komunikacie czytamy, że: "Wszystkie zgłoszenia zachorowania potwierdzone są dodatnim wynikiem laboratoryjnym przesłanym przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie lub przez laboratorium szpitala, w którym doszło do rozpoznania choroby."

Czternaście osób jest nadal hospitalizowanych, a Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przedstawił szczegółowy rozkład zachorowań, z wyszczególnieniem m.in. daty zdiagnozowania wirusa, płci, wieku oraz dzielnicy zamieszkania. Najwięcej przypadków zakażenia (aż 13) ujawniono 20 lutego br. a dwunastu pacjentów na stałe zamieszkuje poza Warszawą. Może to w pewnym stopniu utrudnić służbom epidemiologicznym, określenie ogniska świńskiej grypy. Z pełnym komunikatem można zapoznać się tutaj .

d2ixw8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ixw8n
Więcej tematów