Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz będzie współpracować z Dudą. "Zaproponował mi to Grzegorz Schetyna"

Polityczni liderzy będą pracować nad wspólnym projektem.

Gronkiewicz-Waltz będzie współpracować z Dudą. "Zaproponował mi to Grzegorz Schetyna"
d1qm59u
d1qm59u

- Zaproponował mi to Grzegorz Schetyna, a ja się bardzo chętnie zgodziłam - mówi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. O co chodzi? O wyznaczenie swoich przedstawicieli w komitecie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zwrócił się o to do liderów partii politycznych prezydent Andrzej Duda.

PO zgłosiła prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do Komitetu Narodowych Obchodów 100-lecia Niepodległości - poinformował rzecznik partii Jan Grabiec. W pracach Komitetu udział weźmie też m.in. Dariusz Klimczak (PSL). Odmówiła jedynie Nowoczesna. Według jej lidera - Ryszard Petru, prezydent chce "upartyjnić święto narodowe".

Ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent podpisał 27 kwietnia. Zakłada ona powołanie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, złożonego m.in. z prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu i premiera. Ustawa zakłada też, że w przygotowaniu Narodowych Obchodów powinny brać udział partie polityczne i inne ugrupowania.

- Szef partii Grzegorz Schetyna zgłosił Hannę Gronkiewicz-Waltz, jako wiceprzewodniczącą partii i prezydent stolicy - powiedział rzecznik PO.

PSL będzie reprezentował w Komitecie wiceszef partii Dariusz Klimczak. - Będę zwracał uwagę na próby upolitycznienia obchodów. Będę bronił obiektywizmu - zadeklarował Klimczak.

d1qm59u

Swojego przedstawiciela nie wskazał jeszcze klub Kukiz'15. Na razie, nie udało się ustalić, kogo do Komitetu zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość.

100-lecie Niepodległości

Celem ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP jest stworzenie ram organizacyjnych, które umożliwią przygotowanie uroczystości odbywających się w latach 2017-2021.

Po wyrażeniu zgody przez właściwy organ partii lub ugrupowania, udział w pracach Komitetu wezmą przedstawiciele partii politycznych lub ugrupowań, które tworzą klub parlamentarny albo poselski w Sejmie oraz tych, które w Sejmie obecnej kadencji nie są reprezentowane, lecz którym przysługuje subwencja z budżetu państwa.

Jako pierwsze, informację o zgłoszeniu Gronkiewicz-Waltz do Komitetu, podało radio Zet.

d1qm59u

Źródło: PAP/WP Wiadomości/Radio ZET

Oprac. Karolina Pietrzak

d1qm59u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qm59u
Więcej tematów