Trwa ładowanie...

Fotostory: Sylwester Bałkański na Pradze

Cztery dni w bałkańskim klimacie. Zobaczcie fotorelację

Fotostory: Sylwester Bałkański na Pradze
d3y0e7k
d3y0e7k

Wczoraj skończył się festiwal Sylwester Bałkański na Pradze, który odbywał się pod patronatem Wawalove. To była już trzecia edycja festiwalu organizowanego przez grupę Totutotam.* Cztery dni pełne bałkańskich atrakcji możecie oglądać w naszej fotorelacji*. Były projekcje filmów, warsztaty muzyczne, dyskusje, slajdy podróżnicze, no i przede wszystkim bałkański koncert i dzika impreza!

Pierwszego dnia w poniedziałek, obejrzeliśmy film "Vendetta. Albańska zemsta krwi", a po nim porozmawialiśmy o albańskim kodeksie - kanunie z doktorem*Rigelem Halili, wykładowcą na Studium Europy Wschodniej. Dyskusję poprowadził Grzegorz Szymanik, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i tegoroczny laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wtorek był dniem podróżniczym.* Obejrzeliśmy świetny film "Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową", a potem wybraliśmy się w podróż po Bałkanach. Wzięliśmy udział w trzech pokazach slajdów, z których każdy był w innym klimacie.

Środa to dzień muzyczny. Obejrzeliśmy film dokumentalny o festiwalu trąbki w Guczy w Serbii, a potem wzięliśmy udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Marcina Zadroneckiego z grupy Balkan Sevdah Akustik. Nie zabrakło ćwiczeń rytmicznych, tanecznych i wokalnych. Czwartek to impreza główna w klubie Hydrozagadka. Bawiliśmy się na koncercie Balkan Sevdah Akustik oraz przy muzyce z płyt Balkan Balangi Disco Partizanti. Był też pokaz bałkańskiego tańca oraz warsztaty taneczne. O północy zatańczyliśmy tradycyjnie wspólnie taniec korowodowy "Pravo horo".

d3y0e7k

Więcej zdjęć na stronie Totutotam .

d3y0e7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y0e7k
Więcej tematów