Trwa ładowanie...
okęcie
02-07-2012 17:52

Fotostory: Lotnisko im. Fryderyka Chopina

Tłumy odlatują na wakacje!

Fotostory: Lotnisko im. Fryderyka Chopina
d4eemb1
d4eemb1

Wczoraj skończyło się EURO, dzisiaj rozpoczęły się wakacje. Ruch turystyczny od miesiąca przeżywa rozkwit i ta sytuacja szybko się nie zmieni. Z tej okazji wybraliśmy się na Lotnisko im. Fryderyka Chopina, przez które codziennie przewijają się tysiące osób.

Lotnisko leży na terenie dzielnicy Włochy. Jest położone około 8 kilometrów od centrum Warszawy i zajmuje obszar 500 hektarów. Samoloty zaczęły startować i lądować na Okęciu w 1934 roku. Fryderyk Chopin stał się patronem lotniska niedawno, bo dopiero w roku 2010.

Na terenie portu lotniczego znajdują się Terminal A i Terminal General Aviation. Oprócz tego w kompleksie lotniska znajdują się Dworzec Towarowy CARGO i Wojskowy Port Lotniczy.

Lotnisko im. Fryderyka Chopina obsługuje prawie połowę ruchu lotniczego w Polsce. W chwili obecnej Warszawa ma nawiązane około 100 połączeń rejsowych z krajami Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki oraz ciąglę rosnącą ilość połączeń czarterowych. Pasażerowie najczęściej wybierają loty do Londynu, Paryża, Frankfurtu i Amsterdamu.

d4eemb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eemb1
Więcej tematów