Trwa ładowanie...

#EkoWyzwanie. Elektrośmieci w Warszawie. Odbierz upominek za ich oddanie

Czym są elektrośmieci? Podpowiadamy w tekście jak bezpiecznie się ich pozbyć, otrzymując dodatkowo w zamian prezent.

#EkoWyzwanie. Elektrośmieci w Warszawie. Odbierz upominek za ich oddanieŹródło: East News
d2u99gy
d2u99gy

Redakcja Wirtualnej Polski rozpoczyna cykl publikacji ekologicznych #EkoWyzwanie. Przez nadchodzące tygodnie dziennikarze pochylą się nad problematyką odpadów, recyklingu oraz zero waste.

Przypomniane zostaną najważniejsze zasady i praktyczne rozwiązania. Akcja ma na celu propagowanie pozytywnych wzorców zachowań ekologicznych, które m.in. dają szansę na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi.

EkoWyzwanie. Czym są elektrośmieci?

Elektrośmieciami nazywamy różnego rodzaju zużyte i zepsute urządzenia działające niegdyś na prąd, np. stara pralka, lodówka, niedziałający laptop czy telefon. Do elektrośmieci zaliczamy również baterie.

"Zobacz także:Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób"

Ze względu na olbrzymią szkodliwość dla środowiska niedziałających sprzętów, elektrośmieci nie można wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Są do tego wyznaczone specjalne miejsca.

d2u99gy

Dodatkowo w stolicy cyklicznie organizowane są Warszawskie Dni Recyklingu, podczas których w każdej stołecznej dzielnicy, odbywają się pikniki. To właśnie tam można oddać bezpiecznie elektrośmieci i dodatkowo otrzymać w zamian… "zielony upominek".

EkoWyzwanie. Odbierz sadzonkę za elektrośmieci. Gdzie i jak to zrobić?

Warszawa prowadzi akcję "Ecopoukładani" , która polega na wymianie elektroodpadów na sadzonki. W każdej dzielnicy organizowany jest wówczas punkt informacyjno-edukacyjny. Po przyniesieniu elektrośmieci w określone miejsce, możemy otrzymać sadzonki begonii, niecierpka czy surfinii oraz przeróżne zioła.

Przykładowe lokalizacje takich punktów w czasie Warszawskich Dni Recyklingu to np. parking przy Urzędzie Dzielnicy przy ulicy Grochowska 274 na Pradze-Południe, Urząd Dzielnicy przy ulicy Kondratowicza 20 na Targówku czy parking przy Urzędzie Dzielnicy – na al. KEN 61 na Ursynowie.

Natomiast mieszkańcy Wilanowa elektroodpady mogli wymieniać przy ulicy Zawodzie 1.

Jeden z największych punktów w stolicy wymiany elektrośmieci na rośliny, był zorganizowany na pl. Defilad 1.

Informacje dotyczące terminu akcji ekologicznych oraz bliższe informacje o lokalizacjach takich punktów w danych dzielnicach, pojawiają się na stronie warszawskiego Urzędu Miasta.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u99gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u99gy
Więcej tematów