Trwa ładowanie...

E-PIT i porady ZUS w Warszawie Wileńskiej

Wypełnij PIT za darmo, dowiedz się więcej o ulgach!

E-PIT i porady ZUS w Warszawie Wileńskiej
d33b5ju
d33b5ju

Od 17 do 29 marca (z wyłączeniem niedzieli 23 marca) w godzinach 12:00-20:00 w centrum handlowym Warszawa Wileńska klienci przy pomocy pracowników Urzędu Skarbowego Praga będą mogli bezpłatnie wypełnić zeznanie podatkowe za ubiegły rok i wysłać je przez Internet. 20, 25 i 27 marca do akcji dołączą pracownicy ZUS, zachęcający do założenia konta na portalu Usług Elektronicznych.

Pracownicy Urzędu Skarbowego Praga pomogą wszystkim zainteresowanym w rozliczeniu się z fiskusem. Specjalna strefa „e-PIT” zostanie zaaranżowana na parterze centrum przy wejściu od strony PKP. Klienci zainteresowani usługą powinni przynieść ze sobą dokumenty niezbędne do prawidłowego wypełnienia zeznania rocznego, czyli informacje sporządzane przez płatników. Do punktu należy przynieść również dowód osobisty, ponieważ do wysłania zeznania przez Internet potrzebne są: PESEL, imię i nazwisko oraz data urodzenia. Niezbędne jest również podanie kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu rocznym za 2012 rok (złożonym w roku 2013). Są to dane, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji.

Ponadto jeżeli osoba składająca zeznanie prowadzi działalność gospodarczą albo jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, do złożenia PIT niezbędny będzie również NIP.
Podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, a mają wątpliwości dotyczące prawidłowości odliczenia, powinni przynieść dokumenty potwierdzające dokonane wydatków na cele rehabilitacyjne / wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych (faktury VAT, rachunki, dowód wpłaty na poczcie lub potwierdzenie przelewu bankowego). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób chcących skorzystać z ulgi z tytułu użytkowania Internetu - one również powinny pamiętać o przyniesieniu dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków na ten cel.

d33b5ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33b5ju
Więcej tematów