Trwa ładowanie...

Dzień Matki 2020. Rafał Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem matki

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwiedził park Powstańców Warszawy na Woli, by w dniu matki złożyć kwiaty pod pomnikiem matki. Rzeźba dedykowana jest wszystkim kobietom, które straciły potomstwo w wyniku II wojny światowej.

Dzień Matki 2020. Rafał Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem matkiŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3zmkyj
d3zmkyj

Dzień Matki 2020. Rafał Trzaskowski pamięta o matkach Powstańców

Rafał Trzaskowski postanowił odwiedzić park Powstańców na Woli, by złożyć kwiaty pod pomnikiem matki. Rzeźba stanęła w parku w 2017 roku i jest hołdem dla wszystkich kobiet, które podczas II wojny światowej straciły swoje potomstwo. Gospodarzowi Warszawy towarzyszyła Wanda Traczyk-Stawska "Pączek", żołnierka Armii Krajowej i uczestniczka Powstania Warszawskiego.

"Dziś, w Dzień Matki, myślę ciepło o wszystkich kobietach, które wychowywały i wychowują polskich obywateli i mieszkańców stolicy. Wspominam też warszawianki, które straciły córki i synów w czasie wojny i podczas Powstania Warszawskiego" - mówił Trzaskowski pod pomnikiem.

Pani Wanda jest obok ks. Aleksandra Seniuka, rektora kościoła Wizytek, inicjatorką powstania tego pomnika. Traczyk-Stawska w trakcie powstania była strzelcem i łączniczką na linii Oddziały Osłonowe Wojskowych Zakładów Wydawniczych (WZW) – Biuro Informacji i Propagandy – Komenda Głównej Armii Krajowej. Brała również udział w walkach na Śródmieściu Południowym i Powiślu. 6 września 1944 została ciężko ranna na ul. Smolnej. Po powstaniu trafiła do niewoli, a do Polski wróciła w roku 1947.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zmkyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zmkyj
Więcej tematów