Trwa ładowanie...

Druga edycja festiwalu Emergenza

Emergenza jest obecnie największym i najpopularniejszym na świecie międzynarodowym festiwalem muzycznym poświęconym młodym zespołom

Druga edycja festiwalu Emergenza
d36zmzp
d36zmzp

Urodziłeś się, by grać na scenie? Emergenza jest obecnie największym i najpopularniejszym na świecie międzynarodowym festiwalem muzycznym poświęconym młodym zespołom. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad sto tysięcy kapel, które co rok konkurują ze sobą o tytuł najlepszego zespołu na świecie. Festiwal obecnie odbywa się w najlepszych klubach muzycznych trzydziestu trzech krajów Europy, Ameryki Północnej, Japonii i Oceanii. Cała impreza skupia uwagę milionowej widowni. Emergenza jest otwarta na wszystkie gatunki muzyczne. Warunkiem udziału jest brak kontraktu płytowego z dużą wytwórnią oraz wykonanie własnych utworów. Dla zespołów to szansa na wypromowanie własnej twórczości, ukazanie się szerokiej publice oraz zrealizowanie swoich muzycznych marzeń.

W ubiegłym roku polskim zwycięzcą festiwalu został zespół Chico ze Świętochłowic. Zespół nagrywa obecnie nowy album a jego kariera nabiera tempa i ma co raz większe szanse, aby w niedługim czasie poważnie namieszać na polskiej scenie muzycznej. Podczas światowego finału Emergenzy zespół pokazał europejskiej publiczności, że młode zespoły z naszego kraju prezentują absolutnie międzynarodowy poziom. Zagrali świetny koncert, jednak to pop rockowy zespół Hurricane Love ze Szwecji został uznany za najlepszy. Szóstka muzyków z Malmo rusza teraz na małe tourne po Niemczech a w przyszłym roku zagrają w najlepszych klubach Europy w ramach trasy koncertowej Emergenzy.

Zdobądź rozgłos i podbij serca fanów w 2. edycji!

Od początku listopada do końca grudnia 2012 roku, młode zespoły mogą rejestrować swój udział na Festiwalu na jego oficjalnej stronie: www.emergenza.net . W drugiej edycji polskiej Emergenzy, w czterech miastach - także w Warszawie - odbywać się będą prawdziwe bitwy muzyczne pomiędzy kapelami. Zespoły mogą mieć czynny wpływ na ilość publiki oraz wyniki głosowania, ponieważ zostaną zaangażowane w czynną promocję Festiwalu . W pierwszej rundzie Festiwalu tylko i wyłącznie publika koncertowa ocenia i wyłania zwycięski zespół. Od etapu półfinałów, wraz z publiką zespoły oceniać będzie Jury. Wyjątkiem jest otrzymanie od organizatora „Dzikiej Karty”, czyli przepustki do dalszego etapu festiwalowego. Dlatego każdy zespół ma możliwość wybicia się oraz ukazania światu swojego talentu.
Od stycznia 2013 do końca czerwca 2013, będą odbywały się koncerty w ramach Festiwalu. Emergenza będzie gościła w najpopularniejszych klubach w Polsce m.in. w Proximie (Warszawa) i Firleju (Wrocław). Szczegóły konkretnych występów pojawiać się będą na bieżąco na stronie Emergenzy oraz na www.facebook.com/emergenzapolska

d36zmzp

*Czy jesteście gotowi zagrać w najlepszych klubach na świecie? *Podczas trwania Festiwalu na zespoły czeka szereg przygód i muzycznych wyzwań, wyjazdów, nowych kontaktów i możliwości. Wolą organizatorów jest stworzenie profesjonalnych warunków dla startujących zespołów oraz umożliwienie im dalszej drogi budowania sukcesu muzycznego.

Najlepsze z grup, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2013). Zespoły biorące udział w Festiwalu mają szansę zagrać w najpopularniejszych klubach na świecie: Palladio, Melkweg, London Astoria, Rolling Stone, Oranżeria, SO36 i Muffathalle, na specjalnie przygotowanej scenie i na profesjonalnym sprzęcie, oraz zdobyć nagrody w postaci instrumentów muzycznych.

Emergenza to nie talent-show, to poważna muzyczna impreza, która nastawiona jest na znalezienie i pomoc prawdziwym, utalentowanym artystom. Warto pamiętać, że ten festiwal odmienił losy wielu zespołów! Chyba nie trzeba namawiać do uczestnictwa... Odwagi! Każdy z Was może być jak Chico – zeszłoroczny zwycięzca polskiej edycji! Mało tego, każdy z Was może być jak Hurricane Love zwycięzca finału światowego!

Więcej informacji na www.emergenza.net

d36zmzp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zmzp
Więcej tematów